Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankırı'daki Sorunlar İçin Talimat Verdi

Çelik, "Çankırı'nın daha iyi yerlere gelmesi noktasında elimden geldiğince çalışacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankırı'daki Sorunlar İçin Talimat Verdi
04 Ocak 2020 - 17:47

Talimat Verdi

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Çumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankırı-Ankara kara yolu, baraj ve kapalı yüzme havuzu gibi sorunların çözüme kavuşması için talimatlar verdiğini söyledi.

Ankara'da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şehrin sorunlarını ilettiğini anlatan Çelik, öncelikle Çankırı-Ankara çevre yolunun yapılmasını talep ettiğini aktardı.

"Çankırı-Ankara Çevre Yolunun Yapılmasını İlettik"

Çelik, "Çankırı'nın daha önceden süregelen sorunlarını dile getirmeye çalıştık. Öncelikle yol sorunlarını dile getirme fırsatımız oldu. Söz aldık, sonrasında Çankırı-Ankara çevre yolunun yapılmasını ilettik. Daha sonrasında Korgun Kurşunlu yolunu, Şabanözü Çubuk yolunu dile getirdik. Yine Kızlaryolu Barajı ve büyük bir alanı sulayacak olan tarım içinde çok faydası olacak olan barajı da kendisine ilettik. Bunlar başlayan ve yarıda kalmış projeler. Bir kısmı devam ediyor bir kısmı duruyor" dedi.

"81 İlde Tek Kapalı Yüzde Havuzu Olmayan Tek İl Biziz"

Türkiye’de kapalı yüzme havuzunun sadece Çankırı'da olmadığını dile getirdiğini aktaran Çelik, şunları kaydetti:

"Yine Çankırı'da kapalı yüzme havuzumuz mevcut değil. 81 ilde kapalı yüzme havuzu olmayan tek il bizdik, bunu da dile getirdik. Çerkeş'te merkezde trafo ile ilgili bir sorunumuz vardı elektrik kesintileri vardı. Yeni yatırım yapacak kişilerde bundan dolayı yatırım yapamıyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza Cumhurbaşkanımız talimat verdi, 'Hemen il başkanımızla gidiyorsun Çankırı'da bu yol konularını yerinde inceliyorsun ve bir sonraki il başkanlığı toplantısına kadar bu sorunların çözülmüş olmasını istiyorum' diye talimat verdi. Bakanımız da sağ olsunlar Çankırı'ya geldi. Tek tek bu yerleri yerinde inceleyerek gerekli yerlere talimatlar vererek biran önce yolun çalışmalarının başlaması ve bitmesi noktasında talimatlar verdiler. Bu konuları da dile getirirken milletvekillerimizle teşkilatımızla istişare ederek bu konuları dile getirdik."

"Çankırı'yı İyi Yerlere Getireceğiz"

AK Parti olarak Çankırı için çalışacaklarını ifade eden Çelik, "Bu birlik beraberlik içerisinde Grup Başkanvekilimizle, Milletvekilimizle ve teşkilatımızla bu konuların takipçisi olacağız. Çankırı'nın daha iyi yerlere gelmesi noktasında elimden geldiğince çalışacağız. Bu vesile ile de tüm hemşehrilerimizin yeni yılını sağlıklı, mutlu bir yıl geçirmelerini diliyorum" şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan


Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik
 


Bu haber 9696 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • lokman ölmez
  6 ay önce
  Yozgat nüfusu 86.000 Çankırı 86.400 Yozgat ta şehir hastanesi ve tıp fakültesi var, Çankırı'da bırak hastane fakülte daha anjiyo bile yapılmıyor. Artık muayene bile olamıyor halk. Bu Çankırılıların suçu ne? Devlet yanlısı olması mı hükumete güvenmeleri mi? Yoksa saf olmaları mı? Yoksa siyasetçilerin tek derdinin kendi nefisleri olması mı?
 • M.Ali
  6 ay önce
  Saygı değer teşkilatlar, başkanlar, belediye başkanları Çankırı'nın merkezinde eski mahallelerin Buğday Pazarı mahallesinin özellikle belediyenin arkasında olan harabe sokağın durumu milletin mali evleri heder oldu. Bir tane Allah'tan korkan vicdanlı babayiğit yetkili milletin hakkını verecek bu yılan hikayesini çözecek yok mu? Ben 55 yaşına geldim orada bir ahşap evimiz var harabe duruyor satsak satılmıyor, alan yok belediye raci fiyatı öldürmüş. Babadan kalma evler biz istifade edemedik, çocuklarımız istifa de edemiyor, ne olacak bu hal artık sabredecek tarafımız kalmadı. İhtiyaçlarımız var emekliyim İstanbul da oturuyorum. Rızgım beni buraya getirdi bari buraları bir halledin vicdan merhamet fakir fukaranın malına yazık garibanlar kim koruyacak ben diyorum ki bu bir zulümdür bu işlerle kim ilgileniyorsa Allah merhamet versin bir hal çaresine bakılsın, mağduriyetler giderilsin vallahi 55 senedir aynı hiç bir hareket yok kentsel dönüşüm dediler, Toki dediler şimdide sosyal tesis diyorlar. İlahi adalet....
 • Nuh mülayim
  7 ay önce
  Ula hemşehrim benim yazdığım yazıda kanalizasyon sorunlarından bahsediyorum. Evleri yağmur yağınca loğar basıyor diyorum. Adamlar benim yorumun altına.
 • Hasan Arslan
  7 ay önce
  Çankırı'nın yüzme havuzu ve çevre yolundan daha öncelikli sorunu Devlet Hastanesi. Daha yeri bile tespit edilemedi. İnsanlar düne kadar ilçe olan Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine taşınıyor. Mevcut Devlet Hastanesinin oto park sorunu içler acısı. Türkiye genelinde 16 yıldır ilk 5'e giren Çankırı yerel seçimleri kaybetti diye gözden çıkartılmış durumda. Sorunlar çoğalarak büyüyor.
 • Ali Sakalı
  7 ay önce
  Çankırı nasıl olsa çantada keklik diye bakıp umursamayan Çankırı da hiç adam yokmuş gibi dışarıdan adam gönderen AKP teşkilatı son seçimde tokatı yeyince gözü açıldı. Peki kıymeti kaldı mı kalmadı. Gidişatta hiçbir değişiklik yok Korkarak ve üzülerek söylüyorum ki İnsanlar yine MHP'yi istediklerinden değil AKP'yi istemediklerinden oy verecek. Esnaf gezip facebokk ta resim paylaşmak para etmiyor. Vatandaş samimi vekil samimi parti istiyor görün artık göründe hak yerini bulsun.
 • Çankırı Aşığı
  7 ay önce
  Çankırı da AHR ve Buğay Pazarı Mahallelerinde oturan sakinlerin çoğu evlerinin kanalizasyon gibi kokmasından şikayetçidir. Neden bunu dile getirmezler.
 • Gülhan kaymak
  7 ay önce
  Salim Çivitçioğlu Başkan Erdoğan'ın lafını tınlamıyor! Bizler çoluk çocuğu olan kişileriz, kış günü 4 arkadaş işimize son verdi .Hemen yandaşlarını aldı. Hani Adalet Ve Kalkınma Partisiydi? Bence bu Partinin ismi değişmeli, Akrabayı ve yandaşları koruma partisi olmalı.
 • Utanç haber
  7 ay önce
  Vekiller nerede il başkanı çalışıyor ama; koskoca vekiller yok. Bence bu utanç verici bir durum. Yazık ceplerini doldurmaya devam o zaman.
 • Nuh mülayim
  7 ay önce
  Başkanım kapalı yüzme havuzundan önce şu loğar kanalizasyon işlerini halledin, kanalları genişletin buğday pazarı mah. hardal sokak da ki kanal ufak apartman ve siteler çoğaldı kanal küçük geliyor her yağmur yağışında evlerimiz afedersiniz bok içinde kalıyor millete hizmet edecekseniz öncelikle loğar alt yapısını halledin saygılarımla
 • CEMİL
  7 ay önce
  Yüzme havuzuna talimat verinceye kadar işsizliğin önüne geçin, işsizlik aldı başını gidiyor kimse iş bulamıyor gençler işsizlikten evlilikten çekiniyor.