Çankırı Şehir Merkezinin En Önemli Projesi Çankırı Çevre Yolu

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, "Çankırı tarihinin en büyük projelerinden birinin gerçekleştiğini ifade ederek, “Çankırı dev bir projeye kavuşuyor. " dedi.

Çankırı Şehir Merkezinin En Önemli Projesi Çankırı Çevre Yolu
21 Aralık 2020 - 21:58

Çankırı Çevre Yolu

2020 yılında yapımına yeniden başlanan Çankırı Çevre yolu çalışmaları Pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 358 Milyon liralık yatırım planı ile hayata geçirilen Çankırı Çevre Yolunun Kenbağ ve Yapraklı mevkilerini birine bağlayan bölgede çalışmalar hızla devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Çankırı tarihinin en büyük projelerinden birinin gerçekleştiğini ifade ederek, “Çankırı dev bir projeye kavuşuyor. 358 Milyon gibi büyük bir yatırım bedeli olan Çankırı Çevre Yolu çalışmalarını 2020 yılı içerisinde yeniden başlattık ve yine aynı yıl içinde bu rakamın 100 Milyon lirasını harcayarak Kenbağ-Yapraklı arasında ki mevkide çalışmalarımıza devam ediyoruz ve bu mevkideki çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Gerçekleştirilen dev projenin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İl Başkanı Çelik, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na, Milletvekillerimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’na teşekkür ediyor, çalışmalarda ki üstün gayretlerinden ötürü Karayolları ekiplerine, yüklenici şirket personellerine ve dev projemize sahip çıkan tüm halkımıza teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.
Bu haber 5763 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  1 ay önce
  Emeği geçen herkese teşekkürler. Çankırı ve Çankırı'lı bu hizmete layıktır.
 • gökçe ekşi
  1 ay önce
  Bu haberi konuşsun Çankırı. Çaydan çok çevre yolu önemli memlekete Abdulkadir başkanımın gayretleri için teşekkür ederiz.
 • gökçe ekşi
  4 hafta önce
  Beğenmeyenler neyi beğenmediniz bende onu anlamadım Çevre yolu Çaydan önemli.