Darü'l-Hadis'te 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua Programı

ÇAKÜ Dar’ül Hadis İslam Araştırmaları Merkezi tarafından Dar’ül Hadis içerisinde bulunan Mevlevihane’de 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua programı düzenlendi.

Darü'l-Hadis'te 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua Programı
19 Mart 2021 - 20:26 - Güncelleme: 20 Mart 2021 - 18:44
Şehitlere Dua Programı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Sene-i devriyesi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle ÇAKÜ Dar’ül Hadis İslam Araştırmaları Merkezi tarafından Dar’ül Hadis içerisinde bulunan Mevlevihane’de 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua programı düzenlendi.

Programa Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Güzel, Öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Asar ve Dr. Öğr. Üyesi Yahya Arslan katıldılar.

Aziz şehitlerimizin yâd edildiği ve Çanakkale ruhunun diri tutulmasına vurgu yapılan 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası Doç. Dr. Fatih Güzel günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

ÇAKÜ İslami İlimler Fakültesi Arş. Gör. Mustafa Süha Çubukçu’nun ney-i şerîf ve şiir dinletisinin yer aldığı program, Dr. Öğr. Üyesi Yahya Arslan’ın duası ile sona erdi.

18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitlere Dua programı, Çankırı Karatekin Üniversitesi resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı ve büyük ilgi gördü.

Bu haber 2050 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum