Delege Seçimi Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası İşçilerine Yakışır Bir Şekilde Sonuçlandı

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu "1739 Üyenin katılım sağladığı,150 delegenin seçildiği, ayrı ayrı listeler olmasına rağmen...devamını okuyunuz.

Delege Seçimi Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası İşçilerine Yakışır Bir Şekilde Sonuçlandı
31 Ocak 2022 - 09:49 - Güncelleme: 31 Ocak 2022 - 09:56
Delege Seçimleri Yapıldı

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Çankırı Şubesi delege seçimi 28 Ocak Cuma günü Terminal Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

456 kişinin delegelik için aday olduğu seçimde 2016 çalışan 150 delegeyi belirlemek için sandık başına gitti.

Delege seçimine katılım gösteren tüm işçi kardeşlerime teşekkür ediyorum diyen Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, "1739 Üyenin katılım sağladığı, 150 delegenin seçildiği, ayrı ayrı listeler olmasına rağmen; hoş sohbetlerin olduğu, çayların beraber içildiği, düğün havasında geçen seçim, Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası işçilerine yakışır bir şekilde sonuçlandı.

Bugün, dünden daha güçlüyüz. Yarın da bu günden daha güçlü olmak için var gücümüzle çalışacağız.

Hakka, hukuka ve adalete riayet edeceğiz. Petrol İş Sendikası Çankırı Şubesi olarak tüm işçi kardeşlerimizi karşılıksız sevmeye devam edeceğiz. Hizmet noktasında ayrım yapmadan işçiye hizmeti ibadet bileceğiz. Hiç ama hiç kimseye karşı önyargılı değiliz, herkesi istisnasız seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz.

Belediye iş merkezinde bulunan Sendika şubemiz, hepimizindir. Tüm çalışanların görüşleri, fikirleri önemlidir. Ortak akılla başlattığımız mücadelemiz aynı şekilde devam edecektir.

2016 üyemizin; alın terinin, emeğinin ve helal kazancının yanındayız. Sendikacılık bir meslek değil, gönül işidir, amaç deyil araçtır.

Dün olduğu gibi bugünde işçinin sözcüsü olmaya devam edeceğiz.  Sürecin başından beri; "Seçim Derdimiz Yoktur, Geçim Derdimiz Vardır, diyerek gerçek derdimize odaklandık.

Emekçinin alın terinin karşılığını alması, eriyen ücretlerin ve refah seviyesinin yükselmesi için, sizlerin görüşleri ile hazırlanan TİS taslağımızda, Gün birlik günüdür, Hep birlikte daha güçlüyüz." açıklamasında bulundu.

Gerçekleştirilen delege seçimi sonrasında ise 19 Şubat 2022 tarihinde şube başkanlığı seçimi gerçekleştirilecek.


 
Bu haber 7054 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum