Çankırı'da Helikopter Destekli Havadan Denetim

Yapılan denetimlerde 209 araç ve sürücü kontrol edilerek 9 araç ve sürücü hakkında idari para cezası uygulandı. 2 araç trafikten men edilerek...devamını okuyunuz.

Çankırı'da Helikopter Destekli Havadan Denetim
30 Eylül 2022 - 09:59 - Güncelleme: 30 Eylül 2022 - 10:07
Havadan İzleniyoruz!

Valimiz Abdullah Ayaz Helikopterle Yapılan Trafik Denetimine Katıldı

İlimizde karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bir kez daha havadan gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait bir helikopterle gerçekleştirilen denetime Valimiz Abdullah Ayaz ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç katıldı.

İl Merkezinden başlayan denetim Çankırı-Eldivan-Şabanözü-Çubuk 18-52 il yolu, Şabanözü-Orta 18-51 il yolu, Çerkeş-Kızılcahamam 18-78 il yolu ve Çankırı-Çorum D 180-01 Devlet Karayolunda yapıldı.

Denetim kapsamında Valimiz Ayaz yollardaki trafik yoğunluğu, yolların durumu, trafikte gerçekleşen ihlalleri ve trafik ekiplerinin yaptığı uygulamaları havadan gözlemledi.

Havadan trafik denetimlerine, 2021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile yürürlüğe giren Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Kapsamında, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığı arttırmak amacıyla kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Helikopterle yapılan denetimle eşzamanlı olarak yollarda da drone ve uygulama noktaları yoluyla gün içerisinde, 5 trafik, 5 asayiş ve 2 mobil olmak üzere toplam 12 ekip ve 37 personelle denetimler devam etti.

Yapılan denetimlerde 209 araç ve sürücü kontrol edilerek 9 araç ve sürücü hakkında idari para cezası uygulandı. 2 araç trafikten men edilerek 1 araç hakkında da Gümrük Kanununa muhalefetten işlem yapıldı.

Bu haber 1979 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Raul
  1 yıl önce
  Güzel haber.
 • bir dost
  1 yıl önce
  Devletimiz ne kadar büyük helikopterle denetim yapıyor.
 • SESSİZ ADAM
  1 yıl önce
  Sayın valim, havadan değil, Çankırı sokaklarında kaldırımları, yasak park edenleri, tezgahlarını kaldırmayanları, kaldırımdan geçen motor kuryeleri denetleyin. Basın yoluyla buradan sürekli yazdık ama bazı kurum,kuruluş ya da siyasi partilerin gücü yetmiyor ya da böyle olması isteniyor...İnanın daha faydalı bir işe imza atmış olacaksınız. Sonuçta Halkın en büyük sorunu yukarıda yazdıklarım maddelerdir.