Denetimli Serbestlik Hükümlüleri Kamuda Çalıştırılacak

Vali Abdullah Ayaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener tarafından imzalanan protokol kapsamında...devamını okuyunuz.

Denetimli Serbestlik Hükümlüleri Kamuda Çalıştırılacak
09 Şubat 2022 - 13:30
Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Valilik arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Çankırı’da ikamet eden denetimli serbestlik hükümlülerinin kamuya yararlı bir işte çalıştırılmaları amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Valilik arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Vali Abdullah Ayaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener tarafından imzalanan protokol kapsamında cezalarını denetimli serbestlik kapsamında toplum içinde çeken hükümlüler, kamu kurumlarında çalışacak. Valiliğimizde ve bağlı kamu kurumlarında çalışan hükümlüler, temizlik, boya, badana ve çevre düzenlemesi alanlarında görev yapacak. Kamuya yararlı bir işte çalışan hükümlülerin, sosyal hayata adapte olma, kurallara uyma, iş disiplini ve zaman yönetimi gibi becerileri kazanmaları hedefleniyor. Ayrıca topluma yararlı hizmetlerde çalışan hükümlülerde iş tatmin duygusunun oluşacağı bekleniyor.


Bu haber 1633 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum