Deprem Bölgesinden Gelen Anneler Çankırı'da Evlatlarına Kavuştular

İlimize gelen depremzedelerin tedavileri de Çankırı Devlet Hastanesi ve Çankırı Özel Karatekin Hastanesinde devam ediyor.

Deprem Bölgesinden Gelen Anneler Çankırı'da Evlatlarına Kavuştular
23 Şubat 2023 - 09:43 - Güncelleme: 23 Şubat 2023 - 09:48
Çankırı’da Evlatlarına Kavuştular

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Bir yandan afet bölgesinde enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken bir diğer yandan sağlık ihtiyacı olan depremzedeler Türkiye’nin çeşitli noktalarında tedavi altına alınıyorlar.

Bu kapsamda ilimize gelen depremzedelerin tedavileri de Çankırı Devlet Hastanesi ve Çankırı Özel Karatekin Hastanesinde devam ediyor. Çankırı’ya gelen iki depremzede anne de Özel Karatekin Hastanesinde evlatlarına kavuştu.

Osmaniye’den ilimize gelen Alakel çiftinin sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya gelirken, anne ve baba yaşadıkları duygunun tarifsiz olduğunu, zor bir zamanda olan doğumun kendileri için umut dolu olduğunu belirttiler.

Doğumu gerçekleştiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. İlhan Arslanpençe’de hastane olarak deprem bölgesinden gelen insanların yaralarının sarılması için bir nebze de olsa destek verebilmenin kendileri için sevindirici olduğunu belirterek, ‘’Anne adayları deprem sürecinde zor bir dönem atlattılar. Deprem bölgesinden gelen üzücü haberler onları daha da çok etkiledi. Çok şükür annemiz bebeğini sağ salim kucağına aldı. Kendilerine çok geçmiş olsun diyorum. Çiftimizin ilk bebeği. Zor bir sürecin ardından onlar için sevindirici bir başlangıç oldu’’ diye konuştu.

Bebeklerini kucağına alan bir diğer çift ise Kahramanmaraş'dan gelen Büyükkurt ailesi oldu. Anne ve baba ikinci çocuklarını Çankırı’da kucağına almanın hem şaşırtıcı hem de sevindirici bir duygu olduğunu belirterek bu zor zamanda yanlarında olan Çankırı’daki yetkilililere ve Özel Karatekin Hastanesine teşekkür ettiler.

Doğumu gerçekleştiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Doğum Hastalıkları uzmanlarından  Op. Dr. Ş.Kadriye Erdem ise “1Afet bölgesinden gelen haberler hepimizi derinden üzdü. Ülke olarak zor bir zaman geçirsek de milletimizin kenetlediğini görmek çok umut verici. Bizler de hekimler olarak bu süreçte elimizden geleni yapacağız. Annemiz sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Her ikisinin de durumları iyi. Kendilerinin devam eden süreçte takiplerini de yapacağız. Hayata dört elle sarılan bebeğimize sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum” dedi.

Bu haber 7391 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum