Çankırı'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem

Edinilen bilgiye göre, Saat 16.04’de merkez üssü Çankırı’nın Ilgaz ilçesine bağlı olan Çömert köyünde bir deprem meydana geldi.

Çankırı'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem
27 Aralık 2023 - 18:50 - Güncelleme: 27 Aralık 2023 - 18:58
Deprem

Merkez üssü Çankırı’nın Ilgaz ilçesi Cömert köyü olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Saat 16.04’de merkez üssü Çankırı’nın Ilgaz ilçesine bağlı olan Çömert köyünde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4.5 olarak ölçüldü. Kuzey Anadolu fay hattının geçtiği bölgede, sarsıntının yerin 7.0 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bildirildi. Bölgede herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, deprem bölgedeki vatandaşlar tarafından endişeye neden oldu.

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Çankırı ilimizin Ilgaz ilçesinde, saat 16.04'te, 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.


Merkez üssü Çankırı’nın Ilgaz ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem meydana gelen depremle ilgili açıklama yapan Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar ve Kastamonu Valisi Meftun Dallı, herhangi bir olumsuzluk olmadığını söyledi.

AFAD’dan alınan verilere göre, saat 16.04'te merkez üssü Çankırı'nın Ilgaz ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Çankırı, Çorum Kastamonu ve Kırıkkale de hissedildi.

Vatandaşları derinden etkileyen depremin ardından Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar açıklamada bulundu. Vali Taşolar, herhangi bir olumsuzluğun olmadığını belirterek, "Çankırılı hemşehrilerimize çok geçmiş olsun.

Kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuz çağrı olmamıştır. Tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Allah milletimizi tüm felaketlerden korusun" dedi.


Kastamonu'da da hissedilen depremin ardından Kastamonu Valisi Meftun Dallı ise, olumsuz bir durum haberine ulaşılmadığını belirterek, "Saat 16.04'te Ilgaz merkezli 7 kilometre derinlikte ve 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Şu ana kadar Kastamonu'da bir hasar ihbarı yoktur. Hemşehrilerimize ve depremin hissedildiğini yerlerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini unutuyorum" diye konuştu.


Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan Korkutan Uyarı Geldi!

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinden meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan korkutan uyarı geldi! Bölgede daha büyüğüne hazır olun.

Kuzey Anadolu Fay Hattının geçtiği Ilgaz ilçesinde bugün saat 16.04’te meydana gelen depremin ardından x hesabından değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan korkutan uyarı geldi.


Kuzey Anadolu Fay Hattının gerildiğini söyleyen Prof. Dr. Ercan daha büyük depremlerin olabileceğine dikkat çekerek, “daha büyüğüne hazır olun” ikazında bulundu. Ercan. “27 Aralık 2023 Çarşamba 16.04’de Çankırı-Ilgaz’daki deprem, bu yörede Kuzey Anadolu Kırığının gerilmekte olduğunu göstermektedir. İleride Bolu-Gerede-Çankırı arası M6,0- M6,8 büyüklüğünde boşalma eğiliminde. Süreyi bilmiyoruz. Sağlam yerde, sağlam çelik yapı. Güçlü ekonomi.” paylaşımında bulundu.

Bu haber 3675 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum