Deva Partisi Çankırı İl Ve İlçe Yönetimi Açıklandı

İl ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleriyle bir kafede basın toplantısı yapan DEVA Partisi İl Başkanı Mustafa Avşar, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Deva Partisi Çankırı İl Ve İlçe Yönetimi Açıklandı
22 Ağustos 2020 - 09:35 - Güncelleme: 22 Ağustos 2020 - 09:46

Basının Karşısına Çıktılar

Deva Partisi Çankırı’da bina yerini belirlemiş parti levhasını geçtiğimiz iki hafta önce Cumhuriyet Mah.Necip Fazıl Kısakürek Caddesinde bulunan bir binaya asmıştı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi)’nin kuruluşunu tamamlayan Çankırı İl ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri belli oldu.

Demokrasi Ve Atılım Partisi İl ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Çizelgesi basın ile paylaşıldı.

“Bizim AK Parti’de siyaset yapmamız artık olanaklı hale gelmemişti” diyen Başkan Avşar, Ak Parti’ye istifasını sunduğunu ama kabul edilmediğinin altını çizerken, “Memleketimizin, ülkemizin menfaati açısından DEVA Partisi’nde siyaset yapmayı uygun gördük. Arkadaşlarımızla birlikte bu yola çıktık” ifadelerini kullandı.

İl ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleriyle bir kafede basın toplantısı yapan DEVA Partisi İl Başkanı Mustafa Avşar, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İl Başkanı Mustafa Avşar’a ilk sorumuz, “Deva Partisi Çankırı teşkilatının oluşturulmasında listeyi kimler, nasıl hazırladı? Üyelerin DEVA’ya kayıt edildiklerinden haberleri varmıydı?

Ali Babacan önderliğinde Türkiye’de yeni bir siyasi parti kurduklarını dile getiren Başkan Avşar “Biz de partimizin Çankırı’daki temsilcisi olarak buradayız. Yönetimdeki arkadaşlarımız sevilen sayılan Çankırı’da işinde gücünde başarılı insanlar. Bizim partimizin hedefi ülkemizde daha güzel bir siyasi ortam sağlamak, ekonomimizi geliştirmek, vatandaş ve toplum haklarımızın artırılmasına yönelik faaliyet yapmak. Milletimizin barış, huzur ve güven içinde yaşayacağı idealini gerçekleştirmek için hepimiz bu yola çıkmış bulunmaktayız. Bizde hizmet için gelmiş gönüllüler var. Biz dedikodu yapmaya değil, icraat yapmaya geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Listede yer alacak bazı isimlere baskı olup-olmadığı yönündeki soruyu cevaplandıran Başkan Avşar, yönetimi oluştururken olumlu bakan bazı kişilerin son anda vazgeçtiğini belirterek “Bütün arkadaşlarımızla birebir görüştüm. Gönüllü olduklarını söyledikten sonra bazı arkadaşlarımız kamu ve özel sektörde işçi olarak çalıştıklarından listede yer almak  istemedi. Biz kimsenin zorla e-devlet şifresini, ikametgâhını, nüfus kâğıdını alamayız, böyle bir şey olamaz ifadelerini kullandı.

Can alıcı sorumuzu da yine İl Başkanı Mustafa Avşar’a yöneltik.

Sayın Başkan, geçmiş dönemde beş yıl Adalet ve Kalkınma Partisinde siyaset yaptınız. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısında, “Uzun ince ve meşakkatli yolda pek çok kez sınandık. Tehdit edildik, ihanete uğradık, içerden ve dışardan sayısız saldırılara maruz kaldık. Ama; milletin emanetini sırtlanlara yedirmedik ifadelerini kullandı. DEVA Partisi olarak bu açıklamalardan ne anlam çıkartıyorsunuz diye sorsam nasıl cevap verirsiniz?   

Şu an memleketimizi yöneten siyasetçilerin bu denli küçüleceği, böyle bir şey yapacakları kanaatinde değilim. Yapıyorlarsa bu bizim için bu etapta kötü olsa da ilerleyen aşamalar için iyi bir şey. Çünkü insan korktuğunu tehdit eder, ne mutlu bize diyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Avşar, partilerinde ben yaptım anlayışının olmadığını vurgularken, “Birlik- beraberlik var. Listede yer alan isimlerin çoğunluğu AK Parti veya diğer bir parti demeye gerek yok.. Bizim partimiz, Türkiye’de daha önceden kurulmuş, miadını tamamlamış bir parti değil. Körü körüne her şeye karşı muhalefet yapan bir parti değiliz. Biz diyoruz ki, aksayan şeyler var onlara müdahale edelim, memleketimizi, ülkemizi biraz daha ileri götürelim. AK Parti’de yaptığımız siyasetle bir yere varamıyor, attığın taş yerini bulmuyordu. Biz burada attığımız taşın yerini bulacağına inanıyoruz” dedi.

İlçelerdeki teşkilatlanma durumunuz nedir? Çalışmalarınız başladı mı?

Sorumuza gelen cevap ise şöyleydi.


İlçelerde teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiğini, bazı isimlerin belli olduğunu, en kısa sürede tamamlayacaklarını dile getiren Başkan Avşar “Ülkemizin menfaatine olan şeylerin yanındayız. Ülkemiz refaha kavuşsun, kimse işsiz kalmasın, vatandaş rahat etsin bunların yanındayız. DEVA Partisi olarak ortalığı inleteceğiz inşallah.” Dedi

Avşar, memleketimiz kişiler üzerinden siyaset yürüttüğü için geri kaldığını iddia ederken, Çankırı Devlet Hastanesinin nereye yapılacağını bile bilmiyoruz” diye örnek gösterdi.

Başkan Avşar, İl Binasının açılışını Eylül ayı içerisinde yapmayı planladıklarını, açılışa programı uygun olması halinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da katılacağını belirtti.

Mühendis Mustafa Avşar’ın Başkanlığında Oluşturulan İl Yönetim Kurulu:

İl Başkanı Mustafa Avşar (Mühendis), Ş.Bahadır Kalaycı (Avukat), Fatma Adam Karakoç (Avukat), Salih Kara (Esnaf), Çetin Aydınlı (Veteriner), Sude Haydar Karadeniz (Mühendis), Yunus Şahin (Esnaf), Hüseyin Sarıkaya (Esnaf), Samat Danacıoğlu (Avukat), Hatice Kesikoğlu (Esnaf), Sinan Memiş (Esnaf), Musa Asiltürk (Emekli), Serdar Çam (Esnaf), Musa Potuk (Emekli), Müslüm Gürpınar (Esnaf), Mustafa Erdoğan (Esnaf), Murat Sarıkaya (Esnaf), Emrah Yalçın (Esnaf), Satılmış Gür (Emekli)

Bekir Mustafaoğlu’nun Başkanlığında Oluşturulan Merkez İlçe Yönetim Kurulu:

İlçe Başkanı Bekir Mustafaoğlu (Emekli), Ali Demirbağ (Esnaf), Ayhan Gümüş (Esnaf), Aziz Özdemir (Emekli), Bahaettin Yıldırım (Esnaf), Burak Şahin (Esnaf), Ekrem Bilgiç (Emekli), Gülsün Gani (Ev Hanımı), Hasan Çevik (Emekli), Hilmi Naci Melek (İşçi), Mehmet Kayhan Paksoy (İşçi), Muzaffer Onay (Emekli), Sevgi Çağılcı (İşçi), Yılmaz Bal (İşçi), Emrah Atalay (İşçi), Ali Özdemir (İşçi)


 


Bu haber 8789 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • 18 li
  10 saat önce
  Aslında plan belli ve korkunç. Bu Feto'nun yarım bıraktığı işi tamamlama projesidir. Fakat arkadaşlar bunun farkında değiller muhtemelen. Kendileri zaten baraj altında kalacaklar bu belli. Buradaki esas maksat MHP nin oylarını bölerek baraj altında kalmasını sağlamaktır. Böyle olunca da Cumhur ittifakı kalmamış olacaktır.Maksatları Chp,Hdp,İp ve Sp nin destekleri ile Millet ittifakından bir adaya memleketi teslim etmektir. Allah korusun böyle bir durumun gerçekleşmesi demek,memleketi Feto'ya yani siyonist yapıya teslim ederek Türkiye'nin parçalanması ve sömürülmesinin önünü açmak demektir. Bu kardeşlerimizi bu konunun önemine binaen bir kez daha uyarıyorum. Bu tuzağa düşmeden,kendinizi kullandırmadan,bu devasız işi bırakın. Aksi halde bu milletin şehitlerinin ve gazilerinin ve Allah dostlarının tüm vebali üzerinize olacaktır benden söylemesi.
 • dayıoğlu
  2 hafta önce
  Bunların hepsininde tavana bakıyor. Yükseklik kompleksi var. Yükseklik komleksi olanlar kendilerinden başkasını aşağı görürler. Birde sorarlar bunların parti başkanı yıllarca Ak partide ekonomi bakanıydı madem o zaman sihirli asası vardıda o zaman neden kullanmamış. Neden düzeltmemiş birde öyle bir zamanlamaki 7 düvel bir olmuş, puslu havada kurt'un kuzuyu kapmak için fırsat beklerken sizde onların ekmeğine yağ çalmıyormusunuz. Bir partili değil ülkesini seven bir vatandaş olarak yazıyorum.
 • Emmioğlu
  1 ay önce
  Araç alırken bile geçmişi sorgulanır doğal olarak.. defalarca motor yemiş komple değişik boyalı arabayı alıp sıfır diye satmaya çalışırsan zararlı çıkarsın..
 • 18 li
  1 ay önce
  Bu memleketin birliğe, dirliğe ve birleşmeye ihtiyacı varken, sizler ne demeye bölünme ve parçalanmaya sebep oluyorsunuz. Kimler sizi organize ediyor arkadaşlar. Bakıyorum Ak Parti de yer bulamayan ya da hiç bir partide kendisine yer verilmeyenler bir dolduruş ile bir araya gelmişler ve sözüm ona parti kurmuşlar. Şu an iktidarda yüz yıldır yapılmayan,ihmal edilen hatta bilerek ötelenen ve çağlar üstü hizmet ve projeleri yapan iktidarın suyumu çıktı da, siz onlardan çok dahamı iyilerini yapacaksınız da yeni bir oluşuma giriyorsunuz. Şayet memleket yönetimi sizlerin sayesinde (bölünmeniz vesilesi ile) art niyetli kişilerin eline geçerse,memleketi,ekonomiyi ve huzuru perişan ettiklerinde kına mı yakacaksınız ya da çok mu mutlu olacaksınız. Madem üstün yetenekleriniz vardı da bu çağ atlatan partiye katılıp, muasır medeniyetlere ulaşmada katkı sağlamaya çalışsaydınız ya. İlla baş mı olacaksınız. Bu memlekete gönüllü ve Rıza-i İlahi için çalışacak neferler lazım değil mi acaba.