Sağlıkçı Sendikal Vesayetçilere Bu Haberimiz Kapak Olsun (Özel Haber)

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 18 sağlık çalışanına 372 bin lira zimmet çıkartıldı.

Sağlıkçı Sendikal Vesayetçilere Bu Haberimiz Kapak Olsun (Özel Haber)
08 Mayıs 2020 - 12:59 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 18:58

Yaptığınız Haberler Yalan Ve Hayal Ürünü Diyen Sağlıkçı Sendikal Vesayetçilere Bu Haberimiz Kapak Olsun

Çankırı Sağlığındaki Yolsuzluk Tescillendi!

Duyarlı Gazeteciliğimiz Sayesinde Devlete Uğratılan Zarar Geri Döndü

Çankırı Devlet Hastanesinde yapılan usulsüzlükler sonucu kamuya uğratılan zarar ilgili tebligatlar muhatap şahıslara gönderilmeye başladı.

Haber Merkezimiz tarafından 18 Temmuz 2019 tarihinde ‘Çankırı Devlet Hastanesinde pes dedirten yolsuzluk iddiası’ başlıklı haberimizle kamuoyunun dikkatine taşıdığımız, sendikal vesayetçilerin başrollerde yer aldığı yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarla ilgili Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 18 sağlık çalışanına 372 bin lira zimmet çıkartıldı.

Artı yasal faizi ile birlikte devlete ödenmesi istenen meblağ Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif Aslan imzası ile ilgililere tebliğ edilmeye başlandı.

Söz konusu zimmetlerle ilgili hiçbir suçu olmayan ve büyük mağduriyet yaşayan çok sayıda sağlık çalışanı, faturanın kendilerine kesilmesine tepki gösterdi. Sağlık emekçilerinin, mevzuata aykırı bir şekilde keyfe keder uygulamayla usulsüzlük yaparak devleti zarara uğratan idarecilere yönelik dava açmaya hazırlandıkları öğrenildi.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Kamuya Sahip Çıktık!

Mücadelemiz tescillendi… Böylece yaklaşık 10 ay önce ”Devlet 500 bin TL zarara uğratıldı!” alt başlıklı iddialarımız doğru çıktı. Kamunun zararını engellemek üzere verdiğimiz mücadele koçlar gibi tescillenmiş oldu.
Bizleri susturmak için avukat ordusu ile haber merkezimizi hukuk ablukası altına alan ve 9’a yakın suç duyurusunda bulunan vesayet senciler, haberlerimize erişim yasağı getirmeye çalıştı. Ortaya atılan iddiaların aydınlatılması yerine kamu adına habercilik yapan basın mensuplarını hedef alan ve iddiaları yalanlama yolunu seçen yerleşik düzencilerin maskesi ise teker teker düşmüş oldu.

Yalan Rüzgarı Hakikat Güneşi Karşısında Mum Gibi Eridi

Kamuoyunun gündemine taşıdığımız iddialarla ilgili basın toplantısı düzenleyen Sağlık Sen Çankırı Şubesi iddialarla yalanlama yoluna gitmişti. İddiayı gündeme taşıyan gazeteciler yerine konudan bir haber seçmece basın mensupların davet eden Vesayet Sen Başkanı Tuna Dinç, ortaya atılan iddiaları yalanlarken bir çok ilde bu işlemin yapıldığını ve mevzuata uygun olduğunu dile getirerek kamuoyunu yalan bilgilerle aldatma yoluna gitmişti. Basın toplantısında devletin kurumlarının ortaya koyduğu raporlara, belgelere rağmen, utanmadan sıkılmadan hala “iftira” ve “şer odaklarının operasyonu” diyerek bayağı ifadeler kullanan Dinç, kendilerini erdemliler hareketinin bir parçası olarak tarif etmişti. Yine sözüm ona Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kadir Barak 'Sadece arada 3 lira fark var (!)" diyerek rakamları ufaltmış, devlete uğratılan zararı küçümsenecek şekilde cümlelerle ifade ederek kifayetsiz idarecinin üzücü halini gözler önüne sermişti. Sözde üç liracık denilen anaparasının 370 bin lirayı bulması karşısında ne diyecekleri ise merakla bekleniyor?

Hala O Koltuklarda Nasıl Oturuyorlar?

Haber merkezimizin bu güne kadar Çankırı sağlığında ortaya attığı, evrakta tahrifat, hasta mahremiyetini ihlali, 5 bine yakın formun girilmesi yasak olan arşivden organize bir şekilde kurum dışına çıkartılması, nöbet çizelge defterlerinin yok edilmesi, sağlık çalışanı M.T’nin nöbete gitmeden nöbet yazılması gibi diğer iddialarla ilgi soruşturmalar devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yetkisinde olan Korana vakaları ile ilgili yetkisini aşarak keyfe keder açıklamalar yapan İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya’nın devletin zarara uğratılması ve bu zarar uğratan görevlilerin hala hastanede yönetici pozisyonun olmaları ile ilgili kamuoyuna açıklama yapıp yapmayacağı ise merakla bekleniyor.

Yine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne 12 Şubat 2020 tarihinde gönderilen tazmin raporu haber yapacağımız korkusuyla aylarca dolaştırıldı. Söz konusu evrak; müdürlük, devlet hastanesi başhekimliği, bakanlık arasında 3 ay boyunca gitti gitti geldi. Söz konusu rapora ilişkin ‘nasıl bir işlem yapılacağı(!)’ noktasında tekrar bakanlığa sorularak görüş istenmesi ise oyalama taktiğinin bir parçası iddiasını güçlendirdi.  Üç ay boyunca adeta top çeviren yetkililer bir kurutuluş formülü kalmaması üzerine işlemi başlatmak zorunda kaldı. Öte yandan Sağlık Sen İl Yöneticisi olan İdari Mali İşler Müdürü Nedim İlyas Ata ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kadir Barak’a usulsüz işlem yapmaktan dolayı Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından idari disiplin cezaları verildiği öğrenildi.

Mustafa Çelik Olarak Sorumlu Gazetecilik Anlayışı İle Yaptığım Haberciliğim Ve Benimle Bu Hizmete Gönül Vermiş Arkadaşlarımla Beraber Olmaktan Gurur Duyuyorum, Zevk Alıyorum.

Çekemeyenler Çatlasın, Patlasın. Tüyü Bitmemiş Yetimin Haklarını Koruyoruz, Bizi İzlemeye Devam Edin

Sahibi olduğumuz www.haberci18.com İnternet Medyamız ve şahsımız olsun, Çankırı Postası sahibi Ercan Şeker kardeşimiz olsun şehrimizin menfaatleri için adam gibi doğru, dürüst gazetecilik yapıyoruz.

Dalkavukluk; yağcılıktır, yağdanlıktır, yalakalıktır, yalpaklıktır, yaltaklıktır, kemik ve çanak yalayıcılığıdır. Yağcılık, yalakalık, hainlik bizim kitabımızda yoktur. Cenab-ı Allah’ım, kişiliksiz, kimliksiz, omurgasız, şahsiyetsiz kullarına bizi mecbur ve mahkûm bırakmasın. “Nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilenlerin durumuna düşürmesin.” İnşallah.

Kamuoyuna duyurulur.

Muhataplara Gönderilen Tebligat Belgesi:

T.C. Çankırı Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü

Çankırı Devlet Hastanesi

Sayın….(İsimlerini yazmak istemedik) Onlar kendilerini iyi bilir.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğünün 30/04/2020 tarih ve E.2827 sayılı (117170926) yazıları ile Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığının 12.02.2020 tarih ve E.1616 sayılı emirleri gereği; hakkınızda Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Serkan Aksu tarafından düzenlenen 10.12.2019 tarih ve 129/5 sayılı ve “Çankırı Devlet Hastanesinde hizmet veren Eve Hasta Nakil Biriminin B1tipi Acil İstasyonuna entegre gösterilerek ödemeye esas çalışma çizelgelerinde fazla mesai ve ek ödeme hesaplarının özellikli birim kat sayısı dikkate alınarak yapıldığı” konusu ile hazırlanan tazmin raporunda yersiz ve fazla ödenen meblağların tahsis edilmesi istenmiştir.

Kamu Zararlarının Tahsiline İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik ile Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı tarafından düzenlenen tazmin raporu doğrultusunda yersiz ve fazla ödenen kişi bazlı nöbet ve ek ödeme listelerine göre hazırlanan kişi borç belgesi tarınıza tebliğ olunur.

Gereğini rica ederim.

e-imzalıdır.

Op.Dr. Arif Aslan

Başhekim

Ek: Tahakkuk Ettirilen Borç ve Diğer Bilgiler Belgesi 

Bu haber 5019 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum