Türkiye'nin Yeni Gözdesi 'Dibek Çayırı'

Çankırı iline bağlı Ilgaz ilçesinde E-80 karayolu üzerinde yapımına devam edilen bu proje iki adet böbrek şeklinde gölden oluşan ve etrafında yöresel satış alanları, turizm çarşısı, değirmenleri, iskelesi olan...devamını okuyunuz.

Türkiye'nin Yeni Gözdesi 'Dibek Çayırı'
13 Eylül 2021 - 21:27 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 21:42
Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün ‘Dibek Çayırı Rekreasyon Alanı Projesi’, Kent Ve Başkan Dergisi tarafından yılın proje ödülüne layık görüldü.

Ilgaz Belediyesi tarafından yapımına devam edilen ve Ilgaz’a Turizm konusunda çağ atlatacak Böbrek şeklindeki iki adet göl başta olmak üzere yöresel satış alanları, iskelesi gibi birçok konseptin bir arada olduğu yapılardan oluşan, Dibek Çayırı Rekreasyon Alanı Projesi, Türkiye’nin nadide dergilerinden olan ve yine Türkiye genelindeki tüm belediyelere hitap eden ‘Kent ve Başkan Dergisi’ ödüllerine ülke genelinde layık görülen 90 belediyeden biri oldu.

Konuyla ilgili konuşan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Kent Başkan Ödül Töreni’ne katılarak ödülümüzü aldık. Bu geceyi onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer vererek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Dibek Çayırı Göl Ve Rekreasyon Alanı Projesi Nedir?

Çankırı iline bağlı Ilgaz ilçesinde E-80 karayolu üzerinde yapımına devam edilen bu proje iki adet böbrek şeklinde gölden oluşan ve etrafında yöresel satış alanları, turizm çarşısı, değirmenleri, iskelesi olan bir mesire ve dinlenme alanı olarak tasarlanmaktadır. E-80 karayolunun yanında olan bu proje 15-20 milyon lira arası bir başlangıç maliyetiyle yapımına devam edilen ve 4 milyon aracın geçtiği, 7 ülkeye ve 21 ile açılan bir projedir. Ilgaz Turizmine ve Ilgaz’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Bu haber 3564 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Çam
    5 gün önce
    Ilgaz Belediye Başkanımızı Böylesi güzel bir proje güzel projeyi başlatması ve ödüle layık görülmesinden dolayı tebrik ediyorum. Tarih, doğa zenginlikleri, kültür çeşitliliği, güzellikleri ile dopdolu ILGAZ’ımızın, hakettiği her türlü projeyi ve bu projeyi gönülden destekliyorum. Dibekçayır çocukluğumda sık sık gittiğim hatıralarımın olduğu doğanın lütfu küçük bir gölcükken, proje ile hem çok kapsamlı bir hale gelmiş hem de konumu ve geleceği gerçekten çok iyi düşünülmüş. İnşallah tamamlandığını görmek ve ziyaret etmekte kısmet olur. Bir Ilgaz sevdalısı olarak tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İsmail Çam-