Bakan Kurum, "Bizim Siyasetimiz Eser Ve Hizmet Siyesetidir"

Bakan Murat Kurum, Dodurga mitingi ve halkla buluşma programına katıldı.

Bakan Kurum, "Bizim Siyasetimiz Eser Ve Hizmet Siyesetidir"
26 Haziran 2022 - 15:20 - Güncelleme: 26 Haziran 2022 - 19:32
Bakan Kurum, Şabanözü İlçesini Ziyaret Etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Çankırı’nın Şabanözü, Eldivan, Orta ilçeleri ve yeniden Belde statüsü kazanan Dodurga’ya bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Çankırı’da ilk olarak Şabanözü ilçesini ziyaret etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga köyünü ziyaret etmek için geldiği ilde Şabanözü ilçesini de ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Murat Kurum, daha sonra Dodurga mitingi ve halkla buluşma programına katıldı.

Bakan Kurum, belde statüsü kazanan ve 3 Temmuz 2022’de Belediye Başkanlığı seçimlerinin yapılacağı Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga köyünü ziyaret etmek için Çankırı’ya geldi.

Şabanözü’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Bakan Kurum, daha sonra Şabanözü Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kurum’a Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivtcioğlu, AK Parti İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan ve partililer eşlik etti.

Bakan Kurum, Şabanözü ilçesinin ardından Orta ilçesini ziyaret etti.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çankırı’nın Dodurga beldesinde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Bakan Kurum, miting alanına gelişi ile kürsüye çıktı, vatandaşları selamlama konuşmasıyla sözlerine başladı.

İşte Sayın Bakan Kurum’un Dodurga Beldesi Ziyareti Konuşma Metni:

“Yirmi dört boy otağ kurmuş burada, Edep vardır, hayâ vardır; emirdir Kuran’da; Türk’ün töresi yürürken zamanda; Nakış olur, ilmek olur Çankırı; Toprak olur, vatan olur Çankırı!

Karatekin, gönülde var türbesi; İnsanı merttir, bellidir kıblesi; Birlik olursa hep, artar sevinci; Dua olur, hayır olur Çankırı; Millet olur, devlet olur, Türkiye olur Çankırı!”

Kurum konuşmasına şöyle devam etti:


Değerli Çankırılı Hemşerilerim, Kıymetli Kardeşlerim, Hanımefendiler Beyefendiler, Sevgili Gençler. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.

Bugün Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı, hikâyelerimize, destanlarımıza konu olan başı dumanlı Ilgaz Dağı’nın şehri, Çankırı’mızdayız. Bizi öz kardeşiniz gibi, öz evladınız gibi karşıladınız, bağrınıza bastınız. Anadolu’nun misafirperverliğini gösterdiğiniz, bizi evimizde gibi ağırladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Dodurga’mızdan, Çankırı’nın tüm ilçelerine, beldelerine, köylerine selamlarımı, sevgilerimi, hürmetlerimi gönderiyorum.

Sizlere, tüm Dodurgalı kardeşlerimize, Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini iletiyorum.

Kıymetli Kardeşlerim,

Dodurga’mıza gelmeden, sizlerle buluşmadan önce Çankırı’mızın geleceği için Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımızla bir araya geldik. Hep birlikte hem Çankırı hem de Dodurga için, sizler için, Dodurgamızın geleceği için, istikbali için çok önemli kararlar aldık.

Dodurgamız için en güzelini, en iyisini, en doğrusunu planladık. Bu şehrin çehresini değiştirecek müjdelere hazır mıyız? Hazır mısın Dodurga! Birazdan hepsini sizlerle tek tek paylaşacağım.

Kıymetli Kardeşlerim,

Bizler yaptığımız tüm projeleri, sizlerin hayır duasını almak için yapıyoruz.

Şu karşımdaki kardeşlerimizin, yavrularımızın, çocuklarımızın geleceği için inşa ediyoruz, imar ediyoruz, gayret ediyoruz.

Biz tek bir şey istiyoruz: Yavrularımızın geleceğe güvenle baktığı, annelerimizin, babalarımızın refah içinde, huzur içinde yaşadığı, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz!

Attığımız her bir adımda, koyduğumuz her bir taşta, gerçekleştirdiğimiz her bir projede kararı sizlerle birlikte alıyoruz. Birlikte uyguluyor ve nice esere birlikte imza atıyoruz.

Büyük Türkiye’nin mimarı Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi: "Bizim siyasetimiz, eser ve hizmet siyasetidir. Biz siyasette başkaları gibi makam ve mevki elde etmek için değil, millete ve memlekete hizmet etmek için bulunuyoruz."

Bu düsturdan hareketle ilkemiz: “Halka hizmet, hakka hizmettir.”

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye, savunma sanayinden şehirciliğe kadar ülkemiz son 20 yılda adet bir çağ atladı.

Bunu hep birlikte başardık!


Bugün de dünyayı etkileyen salgınla, ekonomik daralmayla, küresel terörle, iklim değişikliğiyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu zorlukların üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Bunu hep birlikte başaracağız!

Biz milletimiz ne istiyorsa, bizden ne bekliyorsa, geleceği için ne talep ediyorsa onu yapıyor, onu yerine getiriyoruz!

Buna Dodurga şahittir, buna Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakımıza yüzde 78 oy veren, rekor kıran Çankırı şahittir, Türkiye şahittir!

Kıymetli Kardeşlerim,

Dodurga’da ne derler: “Cevher yoktan çıkmaz, pekten çıkar!”  Dodurga hukuk mücadelesi sonucunda istediğini aldı. Yeniden belde oldu. Bu müjdeye müjdeyle karşılık vermek lazımdı. Bugün Dodurga’ya elimiz boş gelmedik. İşte şehrimize, beldemize hizmet edecek araçlar burada. Çevre düzenlemesi için verilen hibemizle birlikte, şirin beldemiz daha da güzelleşmeye devam ediyor… Şimdi bize düşen halkımızı, Dodurgamızı, Çankırımızı müjdelerle sevindirmektir… İnşallah Dodurga yeni hizmetlere, yeni projelere, yeni eserlere doyacak. Milletimiz ne istiyorsa biz onu yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Biz Dodurga’yı çok iyi biliyor, çok iyi tanıyor, çok seviyoruz. Evet. Şimdi de hepinizin merakla beklediği müjdelerimize geçiyoruz!

Hazır mıyız?

Bir: Atıl vaziyette olan belediye binamızla ilgili bir çalışma yürüteceğiz. Dodurga’ya yakışır yeni bir belediye hizmet binasını sizlere armağan edeceğiz. Hemşerilerimiz burada, güvenli ve hızlı hizmetler alacak. Yeni belediye binamız hayırlı uğurlu olsun.

İki; Orta ilçemizden buraya doğru bir doğalgaz hattı hazırlığı süreci var. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla da görüştüm. Dodurga’lı gençlerimiz, annelerim, bacılarım, amcalarım artık kömür taşımayacak. Odunlarla soba yakmak zorunda kalmayacak.

Dodurgamızın havası çok daha temiz olacak. İnşallah 2023’te Dodurga’da evlerimiz doğalgazla ısınacak. Doğalgaz projeleri tamamlanır tamamlanmaz, Dodurgamızdaki tüm yolları da baştan aşağı yenileyeceğiz. 2023’te hem doğalgazımız hem de yeni yollarımız şimdiden beldemize hayırlı uğurlu olsun.

Üç: İnşallah Dodurga’ya bir millet bahçesi kazandıracağız. İçerisinde yürüyüş parkurlarından bisiklet yollarına, mesire alanlarından mescitlere, kafelerden spor alanlarına kadar birçok sosyal alanımız yer alacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin çimenlerde koşacağı, bisiklete bineceği millet bahçemiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Dört: Beldemizin tarihi ve kültürel birikimini çok iyi biliyoruz. Bu değerlerimizi ortaya çıkaracak bir meydan düzenlemesi yapacağız. Meydanın tam merkezine de; kışın sıcak bir ortamda Yaren sohbetlerinin yapılacağı, çocuklarımıza, gençlerimize kadim kültürümüzün aktarılacağı, Çankırı’ya özgü yazma çöreğinin, nokulun, tarhananın, keşkeğin ikram edileceği bir Yaren Konağı inşa edeceğiz! İnce ekmek muskasını, höşmerimi burada afiyetle, huzurla, doya doya hep birlikte yiyeceğiz! Burası aynı zamanda bir aile yaşam merkezi olarak; atölyelerden spor salonlarına ve düğün salonuna kadar pek çok işlevi de görecek. Yeni meydan projemiz, Yaren Konağımız Dodurgamız’a hayırlı uğurlu olsun.

Bitti mi? Elbette bitmedi!

Beş! Buradan büyük bir müjdeyi sizlerle paylaşıyorum. İnşallah TOKİ’mizle Orta ve Dodurgamız’da kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz sosyal konut projelerimizi başlatıyoruz! Orta ilçemize 150, Dodurgamıza 150 sosyal konut sözümüzü sizlere veriyoruz! Dodurga’da ev sahibi olmayan tek bir kardeşimizi bırakmayacağız! Şimdiden yeni yuvalarımız, yeni dükkanlarımız hayırlı uğurlu olsun.

Bu hedeflere hep birlikte yürüyeceğiz! Bu eserleri şehrimize hep birlikte kazandıracağız! Hasan Hüseyin Kaşıkçı Başkanımızla birlikte yürüyeceğiz!

Birlikte başaracağız!


Başkanımız yıllarca muhtarlık yapmış, sizleri tanıyan, işinin ehli, sizlerden birisi.

Beldesini, ilçesini, şehrini, bu şehrin eksiğini fazlasını herkesten iyi biliyor. Ben başkanımızın isminden de hareketle söylüyorum; Başkanımız ismine yaraşır bir şekilde hem Hz. Hasan gibi şefkatli, merhametli olacak; hem Hz. Hüseyin gibi cesur olacak!


Sorumluluk alacak, sorun çözecek, eser ortaya koyacak! Söz Mü Başkanım?! İşte başkanımız da bu meydanın şahitliğinde sözünü verdi.

İnşallah siz emaneti kendisine teslim ettiğinizde başkanımız da ehliyetiyle, liyakatiyle, başarısıyla Dodurga’nın iftihar kaynağı olacak!

Biz de sonuna kadar yanında olacağız!

İnşallah Dodurga bu seçimle birlikte herkese çok güzel bir demokrasi dersi verecek.

Dodurga’da kazanacağımız bu zafer 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin bir işaret fişeği olacak!

Burada parlayan kıvılcım, gönülleri ısıtan bir milli irade ateşine dönüşecek!

Burada seçimlerle, millet iradesiyle, demokrasiyle sandığa düşen cemre; çığ gibi büyüyerek 2023 ve 2024’te Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakımızın zaferi olacak!

Değerli Kardeşlerim,

“Yiğitler el ele verince dağ yerinden oynarmış!” Biz; daima Dodurga’nın, Çankırı’nın yanında olduk. Her zaman da yanında olacağız. Ancak eskilerin dediği gibi: “İş bilenin, kılıç kuşananın!”

Bu anlamda adayımız Hasan Hüseyin Kaşıkçı’yı seçmek, hakkı ve emaneti ehil ellere teslim etmek size düşüyor. Biz Dodurgamızın, Ortamızın, Çankırımızın, Türkiyemizin yanındayız. Gözümüz, kulağımız milletimizde. Milletimizden aldığımız yetkiyle milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Şimdi soruyorum sizlere: Dodurga’yı ehline teslim edecek miyiz?

Hasan Hüseyin Kaşıkçı diyecek miyiz?

3 Temmuz’da, hep birlikte sandıkları patlatıyor muyuz?

Dodurga’da Türkiye rekorunu kıracak mıyız?

Milletin değerlerine yabancı olanlara, milletin lehine tek bir adım atmayanlara, bu ülkede çakılı tek bir çivisi, dikili tek bir ağacı bulunmayanlara sandıkta en güzel cevabı verecek miyiz?

Yatırım yerine yalana sarılanlara, eser üretmek yerine iftira atanlara, yapılan hizmetlere köstek olanlara, algı oyunları kuranlara sandıkta cevap verecek miyiz? Söz veriyor muyuz?

Ben de sizlere, Murat Kurum sözü veriyorum… İşte bugün de sizlere; her daim Dodurga beldemizin, başkanımızın yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Bir dahaki ziyaretimizde inşallah bugün verdiğimiz sözlerin nasıl tutulduğunu hep beraber göreceğiz. İnşallah bir dahaki gelişimizde yeni müjdeleri de verecek, sizlerle istişare ederek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda yeni projeleri de hep birlikte hazırlayacağız!

Hoşça kal Dodurga! Esen kal Dodurga! Hasan Hüseyin Kaşıkçı ile kal Dodurga!

AK Parti ile kal Dodurga! Cumhur İttifakı ile kal Dodurga! Ben bir kez daha buluşmak dileğiyle, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun, Allah’a emanet olun.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 2407 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum