Eldivan'da Tarihi Bir Gün Yaşandı

Hayalleri gerçeğe dönüştüren AK Parti Bugün Eldivan’da Dev Bir Yatırıma Daha İmza Attı.

Eldivan'da Tarihi Bir Gün Yaşandı
30 Eylül 2021 - 17:06 - Güncelleme: 30 Eylül 2021 - 22:31
Eldivan’da Tarihi Bir Gün

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde alt yapı çalışmalarının tamamlanması ardından bugün meşale yakılarak ilk doğal gaz verildi.

İlçe merkezinde düzenlenen törene AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Eldivan Kaymakamı Mustafa Babacan, Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, Kargaz Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara ve yetkililer katıldı.


Hayalleri gerçeğe dönüştüren AK Parti Bugün Eldivan’da Dev Bir Yatırıma Daha İmza Attı

Eldivan’daki Doğal Gaz Açılışındaki Coşku Tavan Yaptı

Çankırı’nın Eldivan İlçesinde Belediye önünde Doğal gaz açılışı töreninde doğal gaz meşalesi yakıldı.


Eldivan ilçesinde vatandaşların sabırsızlıkla beklediği doğalgaz, İlçe Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından meşaleler yakılarak tesisat ve abonelik işlemleri tamamlanan evlere verilmeye başlandı.


Eldivan Belediyesi önünde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu törende yaptığı konuşmada, Eldivan'ın hizmete doymadığını söyledi.

Çivitçioğlu, “Şu Belediye Önünde Gördüğünüz Meşale Alaattin’in Sihirli Lambası Değil, Eldivan ilçemize Getirilen Doğalgazdır” Dedi.

Eldivan ilçesine yapılan yatırımlara vurgu yapan Çivitcioğlu, "Allah'ın izniyle Orta ilçemizde de bir aya kalmadan bu programı inşa edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey'in talimatıyla Eldivan ve Orta ilçemize doğal gaz geldi. Bunun da bilinmesini isterim. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Milletvekili Çivitcioğlu, “Eldivan’a her şey yakışır. Eldivan her şeyin iyisine layık. Sizler için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. İnşallah daha güzel noktalara hep birlikte ulaşacağız. 
AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, "Eldivan yatırımları her zaman hak ediyor. Projelerin hepsini takip ediyoruz, hepsini neticelendirmeye çalışıyoruz. İnşallah altyapı işi bittikten sonra, üst yapı da yapılacak. Bu üst yapıyla birlikte de Eldivan’da ki farklılığı hep beraber yaşayacağız" diye konuştu.  Çivitcioğlu, ilçeye TOKİ ve gençlik merkezi kazandıracaklarını da söyledi. Doğal Gazımız hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, ”Eldivanlı hemşehrilerimizin verdiği destek ve güçle birlikte Belediye Başkanımız, Milletvekillerimizin çalışmalarıyla yapılamaz denilen işler hızlı bir şekilde yapılıyor vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor.” Dedi.

Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafçı da ilçede yapılan ve halen yapımı devam eden hizmetleri anlattı.

Başkan Lafçı, “İlçemize Doğalgazın gelebilmesi için belli prosedürleri vardı. Milletvekillerimizin destekleriyle, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Doğalgazımızı Eldivan’ımıza kazandırdık. Eldivan’a Doğal Gaz gelmez diyenler oldu. Ama bazı kişiler hayal kırıklığına uğradılar.” ifadelerine yer verdi.

Göreve geldiği günden beri ilçeye 100 milyon liralık yatırım yapıldığını söyleyen Lafcı, "Biz bu işe inanmasaydık doğal gazı yakamayacaktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'İman varsa imkan da vardır' sözünü biz kendimize öncü, rehber eyledik. Biz bu doğal gazı yakacağımıza canıgönülden inandık. Bizlere inanan teşkilatımız sayesinde doğal gazımızı ilçemize kazandırdık. İnşallah daha iyi hizmetleri de ilçemize görev süremiz boyunca kazandıracağız. Doğal Gazımız İlçemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Lafcı, doğal gazın ilçeye gelmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.


Kargaz Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara da ilçede yaklaşık 50 kilometreye yakın hat tesisi yapıldığını belirtti.

Kargaz Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara ise, "Eldivan için tarihi bir gün. Ankara’nın bile halen 7 ilçesinde doğal gaz yokken ya da bu sene verilecekken Eldivan’a bugün için doğal gazı arz etmiş olacağız. Şu ana kadar ilçemizde yaklaşık 50 kilometreye yakın hat tesisi yapıldı. Eldivan’a yapılan diğer işlemlerle birlikte doğal gaz maliyeti 17 milyon lira civarında. İlçede şu anda 730 abonemiz var. 730 rakamı hedeflerimizin üzerinde bir rakam. Gaz verildikten sonra bu rakamın daha da artacağını bekliyoruz" dedi.

Kara, "
Önümüzdeki günlerde Orta ilçesine de gaz verileceğini dile getiren Kara, "İlçede şu anda 730 abonemiz var, bizim 1500-1600 civarında konutun önünde hattımız mevcut. 730 rakamı hedeflerimizin üzerinde bir rakam. Gaz verildikten sonra bu rakamın daha da artacağını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Törende, Kaymakam Mustafa Babacan, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik AK Parti Eldivan İlçe Başkanı Mehmet Arı’da doğal gazın ilçeye gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan dualarla, tekbirlerle kurban kesimi yapıldı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri meşale yakarak ilçeye ilk doğal gazı verdi.

Kameralarımıza konuşan yöre halkından bazı vatandaşlar ise, ilçelerin gelişmesinin Çankırı’nın da gelişip kalkınması anlamına geldiğini belirterek, “Çankırı'mız ilçeleri ile bir bütündür. Bunu bir ağaç gibi bütün olarak düşünürsek gövdesi ve kolları ne kadar güçlü olursa ağaçta o kadar güçlü ve kuvvetli olur. Bu anlamda biz sadece Çankırı değil ilçelerimizin de kalkınması ve gelişmesi için çaba ve gayret sarf ediyoruz. Bugün Eldivan çok önemli bir gün yaşıyor. Vatandaşlarımızın uzun yıllar beklediği doğalgaza kavuşmalarının sevincini nihayet bugün itibari ile bizlerde onlarla paylaşıyoruz" dediler.

Bu haber 3231 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum