Yaylakent Doğalgaz İle Buluştu

Orta İlçesi Yaylakent Beldesi de doğalgazlı oldu.

Yaylakent Doğalgaz İle Buluştu
28 Temmuz 2022 - 10:32 - Güncelleme: 28 Temmuz 2022 - 10:38
Çankırı genelinde yürütülen doğalgaz çalışmaları kapsamında Orta İlçesi Yaylakent Beldesi de doğalgaz hizmetine kavuştu.

Yaylakent Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleştirilen Doğalgaz açılış törenine Ak Parti  Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkan Vekili Metin Küçükertan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Belde ve İlçe Belediye Başkanları, davetliler, belde halkı ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan Belde Belediye Başkanı Kadir Dede; 25 Mayıs’ta kazı çalışmalarına başlandığını, 500 haneye gaz verebilecek durumda olduklarını, 130 hanenin doğalgaz abonelik işlemlerinin devem ettiğini, 03 Temmuz 2022’de gaz akışının sağlandığını, 25 Temmuz 2022 tarihinde resmi gaz açılışını gerçekleştirdiklerini ve söz verdikleri üzere doğalgaz hizmetini getirdiklerini, bu hizmetin gelmesinde özellikle emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a, Ak Parti Grup Başkan Vekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu’na ve Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu’na ve tüm teşkilat mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade ederek doğalgazın beldemize ve hanelerimize hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ak Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise yaptığı konuşmada; söz verdikleri üzere Yaylakent Beldesini doğalgaza kavuşturduklarını, ne söz verdiysek bir bir yerine getirdiklerini, inşallah yakın zamanda yeniden belde olan Dodurga’ya da doğalgaz hizmetini getireceklerini ifade ederek doğalgazın belde halkına hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Bu haber 1764 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum