Reklamı Geç

Doğup Büyüdüğü, Çocukluğunda At Koşturduğu Köyüne Hizmette Geri Kalmıyor (Özel Haber)

Yeri geldin mi kazma kürek çalışmasını, yeri geldi mi kravatı takıp protokola oturmasını, yere geldin mi çocukla çocuk olunmasını, yeri geldin mi mütevazi hoşgörü yakalamasını bilen Yönetim Kurulu Başkanı Elvan ile özel söyleşi gerçekleştirdik.

Doğup Büyüdüğü, Çocukluğunda At Koşturduğu Köyüne Hizmette Geri Kalmıyor (Özel Haber)
20 Ekim 2020 - 21:20 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 10:25

Çankırı Kesecik Köyü sakinlerinden, (Emekli) Recep Elvan doğduğu, büyüdüğü çocukluğunda at koşturduğu köyüne yaptığı hizmetlerin hiç birisinden kaçmayarak bizdeki hizmet mezara kadardır dedi.

Kesecik Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Elvan, “Hizmet Gönül İşidir, Bizi Bilen Bilir Bilmeyeninde Canı Sağ Olsun. Sen İyilik Yap Denize At, Balık Bilmezse Halik Bilir” ifadelerine yer verdi.

www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeni Mustafa Çelik’e açıklamalarda Bulunan Kesecik Köyü Dernek Başkanı Elvan, Unutulmayacak eserlere imza atarak hem köyünde ve İstanbul’da sevilen, sayılan çok değer verilen bir kişiliğe sahip. Çankırılı iş adamlarının da saygı duyduğu Elvan, “Dostlar var oldukça güzellikler, hizmetler daim olacaktır ifadelerine yer vererek Allah ömür verirse hizmetlerime aralıksız devam edeceğim dedi.”

Halka Yapılan Hizmet Allah Katında Boşa Gitmez, Yaradan Herkesin Kalbine Göre Verir

Elvan Kesecik köyünün 1500 Metre karelik mezarlık duvarlarını köylü hemşehrileri,  maddi manevi yardımda bulunan hayırseverleri ile birlikte çevresini çevirerek kullanılır hale getirmiştir. Kepçe çalışmalarıyla park yeri düzenlemesi ve köye kazandırılan hizmetlerden bir tanesi dahadır. Köyün eski okulunun İl Özel İdare tarafından tüzel kişiliğe tahsisi ile köyde yapılacak olan düğün, şenlik vb etkinliklerde kullanılarak ihtiyacı karşılayacak hale getirilmesi ayrı bir hizmetlerdendir. 1950 senesinde yapılan ve bu günlerde restorasyon gören Köy konağı daha güzel hale getirilmiş köyün kullanımına açılmıştır. Köye ait eski caminin bahçesine köy halkının tamamı kendi imkanlarıyla İstanbul Kartal Belediyesinin katkılarıyla oyun grupları yerleştirilmiştir. İmam Evi yıkılarak yerine bu gün ki teknolojiler kullanılarak modern İmam lojmanı ve yemekhane yapılmıştır.

Köyün ortasına canımız kadar sevdiğimiz simgemiz, uğrunda canımızı verdiğimiz bayrak direği dikilmiştir. Köyün yeni camisi ne musalla taşı ve güneşlik koruma çadırı yapılmıştır.

Emektar Dernek Başkanı ve Muhtar Recep Elvan’ın Memleketi Çankırı İstanbul’da Yaşıyor. Ama Köyünü Boş Bırakmıyor.

1956 Çankırı Kesecik köyü doğumlu, evli, 1 çocuk babası, emekli, İstanbul Kartal İlçesi Çankırılılar Sosyal Yardımlaşma Derneğinin kurucusu, aynı zamanda Dernek Başkanlığı yapan Recep Elvan Kartal Esentepe Mahallesinin bir fiil Muhtarlığını da yapmıştır.

www.haberci18.com Yönetmeni olarak, Kendisine sorduğumuz sorumuza şu cevabı vermiştir. “Mutluyum, Huzurluyum, Vicdanen de rahatım. Şehrime, köyüme, şehrim ve köyümün insanlarına hizmet etmekten te onurluyum” diyerek söyleşimize son verdi.

Yeri geldin mi kazma kürek çalışmasını, yeri geldi mi kravatı takıp protokola oturmasını, yere geldin mi çocukla çocuk olunmasını, yeri geldin mi mütevazi hoşgörü yakalamasını bilen Yönetim Kurulu Başkanı Elvan’ın kendisi ve ekibine uzun ömürler dilerken, yapacağı hizmetlerin devamını bekleyerek hayırlı işler temenni ederiz.  

    
 


Bu haber 4235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç