Habibe Okçu'dan Dört Günde Dört Madalya

İlk gün U18 60 metre ’de Türkiye 3.sü, ikinci gün 200 metre ‘de Türkiye 2.si, üçüncü gün U20 60 metre'de Türkiye 2.si ve kapanış gününde ise 200 metre müsabakasında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Habibe Okçu'dan Dört Günde Dört Madalya
08 Şubat 2020 - 12:03

Dört Günde Dört Madalya

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2020 faaliyet programında yer alan 29 Ocak-02 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Türkcell U18 ve U20 Ferdi Salon Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Habibe Okçu, 4 madalya ile göğsümüzü kabarttı.

Müsabakaların ilk gününde U18 60 metre ’de Türkiye 3.sü, ikinci gün 200 metre ‘de Türkiye 2.si, üçüncü gün U20 60 metre ‘de Türkiye 2.si ve kapanış gününde ise 200 metre müsabakasında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Toplamda 4 madalya ile şampiyonaya damgasını vuran Habibe Okçu Çankırı’nın adını en iyi şekilde duyurdu.

Atletizm sporuna 8 yıl önce başladığını öğrendiğimiz Habibe Okçu’yu Milli Takım Antrenörlerinden Hasan Eroğlu çalıştırıyor. Müsabakalardan sonra Çankırı’ya dönen şampiyon sporcuyu Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak makamında kabul ederek, başarısından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.


 

Bu haber 2484 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah
    1 ay önce
    Başta Habibe kızımız olmak üzere bu önemli başarıda en büyük paya sahip olan Antrenör Hasan hocamı, Spor Şube Müdürü Seyfettin beyi, Spor hizmetleri müdürü Ekrem Beyi ve gelişi ile bir çok şeyi değiştiren İl Müdürü Sadık beyi ve muhteşem ekibini tebrik ediyor bu başarının sporun her alanında yayılarak artacağına inanıyorum.Tebrikler Habibe, tebrikler Çankırı.