Çankırı Belediyesi Şehidine Son Görevini Yaptı

Hatay depreminde şehit olan Astsubay Emrah Yaman ve oğlunun mezar yerini, çevre düzenlemesini ve peyzajını yaparak kabirler başında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırdı.

Çankırı Belediyesi Şehidine Son Görevini Yaptı
22 Kasım 2023 - 19:42 - Güncelleme: 22 Kasım 2023 - 19:47
Çankırı Belediyesi, 7,7 büyüklüğündeki depremin vurduğu Hatay'da ailesi ile birlikte göçük altında kalarak şehit olan 33 yaşındaki Astsubay Emrah Yaman ve 1 yaşındaki oğlu Mehmet Umut’un kabrini düzenledi. Çankırı’nın Yapraklı ilçesine bağlı Çakırlar köyünde defnedilen baba oğulun kabirlerini yapan belediye ekipleri, Türk bayrağı da astı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kabirler başında dua etti.

Çankırı Belediyesi, şehidine son görevini yaptı. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Hatay depreminde şehit olan Astsubay Emrah Yaman ve oğlunun mezar yerini, çevre düzenlemesini ve peyzajını yaparak kabirler başında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırdı. Çalışmaların ardından kabirler ziyaret eden Esen, “Son görevimizi yerine getirmek istedik. Rabbim şehadetini kabul etsin, geride bıraktıkları ailesine ve sevdiklerine sabır versin.” dedi.

Bu haber 2949 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum