Dünya Atabarı Oynuyor

19 Mayıs günü Saat 19.19’da Karatekin Parkı’nda gerçekleşecek etkinlik için Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu Çankırı İl Koordinatörü Nejdet Tunçkafa başkanlığında çalışmalarını sürdürüyor.

Dünya Atabarı Oynuyor
16 Mayıs 2019 - 18:19

Milli Mücadelenin başlangıcının 100. Yılında 81 ilde ve 19 ülkede Atabarı oyunu oynanacak.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Milli Mücadelenin başlangıcının 100. Yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Birliği Federasyonunun iş birliğinde 19 Mayıs 2019 tarihinde 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ adlı proje gerçekleştirilecek.

 

Çankırı Eşzamanlı Atabarı Oynuyor

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu  işbirliği ile 19 Mayıs 2019 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun' a çıkışının 100. yıl dönümünde saatler 19.19'u gösterdiğinde 81 il ve 19 ülkenin eş zamanlı oynayacağı ülkemizde ve 22 ülkede kent 16 medyanın canlı yayınlayacağı “Dünya Atabarı Oynuyor’’ projesi gerçekleştirilecektir.

 

Çankırı’nın da yer aldığı projeye Güneş İlkokulu, Dr. Refik Saydam İlkokulu, Mehmetçik İlkokulu, Muazzez Ser-Ver Amaratoğlu Ortaokulu ile Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi katılacak.

 

19 Mayıs günü Saat 19.19’da Karatekin Parkı’nda gerçekleşecek etkinlik için Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu Çankırı İl Koordinatörü Nejdet Tunçkafa başkanlığında çalışmalarını sürdüren ekipler Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde  dün ilkini yaptıkları provanın ikincisini bugün yapacak.

Bu haber 1992 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum