Çankırı Valiliğinden Kamuoyuna Önemli Duyuru

Sokağa çıkma kısıtlaması süresi içerisinde söz konusu listede olmadığı halde dışarı çıkanlar ve listede olduğu halde bu durumu suistimal eden kişilere karşı...devamını okuyunuz.

Çankırı Valiliğinden Kamuoyuna Önemli Duyuru
28 Nisan 2021 - 10:20
Önemli Duyuru

Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Kişilerin Dikkat Edeceği Hususlar
Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla 26.04.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda; hâlihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar tam kapanma dönemine geçilecektir.

Tam kapanma süresince, kısıtlamanın uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergâhı ile sınırlı olmak kaydıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler” listesinde yer alan kişiler Sadece Kimliklerini Değil Aynı Zamanda Göreve Gittiklerini Gösterir Belgeyi De İbraz Etmek Zorundadırlar. İbraz edilen belgelerle yalnızca işyeri/göreve gidilecek yer güzergâhında muafiyet sağlanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresi içerisinde söz konusu listede olmadığı halde dışarı çıkanlar ve listede olduğu halde bu durumu suistimal eden kişilere karşı gerekli İdari/Adli Yaptırımlar Uygulanacak ve konu üzerinde hassasiyetle durulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çankırı Valiliği
Bu haber 4380 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum