Fiyat Etiketi ve Fiyat Tarifesi Denetimleri Hakkında Duyuru

2024 yılında tarife ve fiyat listelerinde yer alan her bir aykırılık için ayrı ayrı olmak üzere 2.172,00 TL idari para cezası uygulanacaktır.

Fiyat Etiketi ve Fiyat Tarifesi Denetimleri Hakkında Duyuru
05 Şubat 2024 - 23:18
Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerimiz, lokanta-kafe-restoran vb. işletmelerde fiyat etiketi ve fiyat tarifesi denetimlerine devam etmektedir.

Bilindiği üzere 19.12.2023 tarih ve 32404 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Fiyat Etiketi Yönetmeliğinin “Tarife ve Fiyat Listesi” başlıklı 8’inci maddesinin birinci fıkrası, “Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano vb. yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde ise iş yerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolayca görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.” Hükmü gereği; Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından; tüm lokanta, restoran, kafe, pastane vb. yiyecek ve içecek hizmetinin sunulduğu işletmelere rutin olarak denetimler yapılmaktadır.

Denetimlerin yanı sıra işletmelere 01.01.2024 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Yönetmelik ile ilgili bilgilendirme ve uyarılarda da bulunulmaktadır.

2024 yılında tarife ve fiyat listelerinde yer alan her bir aykırılık için ayrı ayrı olmak üzere 2.172,00 TL idari para cezası uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 1815 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuncay Hoca
    2 ay önce
    Allah'tan korkmak lazım.Dolar aylardır aynı noktada dururken her hafta gıda ve ihtiyaç mallarına yapılan bu zamların manası nedir.Biraz ahlak ve insanlık lazım bizlere.Ne oldu da depremden sonra fırsatçı ve menfaatperest bir takım zevatlar kiraları birden aşırı yükselttiler.Kiraların yükselmesi ile fırsat bilen marketler de asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamları da bahane ederek durmadan zam yapmaya başladılar.Bunlar işin gözüken yüzü bizim yaptıklarımız sadece.Bir de hükümeti zora sokmak için dış baskılamalar varki bizler de buna çanak tuttuk ne yazık ki.''Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın.İyilik edin ve iyilik bulun'' Ayeti ile Rabbim ne güzel buyurmuş.Birde bizim yaptıklarımıza bakalım.Gerçekten kendimize yazık ediyoruz dostlar.Hepimiz bir gün öleceğiz ve biriktirdiklerimizin hesabını vereceğiz.Ve öbür tarafta yalnız iyilikler işe yarayacak.Mallar ve servetlerimiz,şan ve şöhretimiz değil.Vesselam...