Eğitim-İş Sendikası Üyeleri Çankırı'da Buluştu

Eğitim-İş Çankırı Temsilcilik Başkanı Murat Şamasas, ”Sayın genel sekreterim, değerli üyelerimiz ve misafirlerimiz, sayın basın mensupları. Cumhuriyetimizin 98. ve sendikamız Eğitim-işin 16. yıldönümü..."devamını okuyunuz.

Eğitim-İş Sendikası Üyeleri Çankırı'da Buluştu
02 Kasım 2021 - 11:22 - Güncelleme: 02 Kasım 2021 - 11:28
Eğitim-İş sendikası Cumhuriyet’imizin 98, Eğitim-İş’in ise 16. yıldönümü nedeniyle Eyüpoğlu Yol’ da kahvaltıda buluştu.

Üyelerinin yanı sıra kahvaltıya Eğitim-İş genel sekreteri Cengiz Sarıyer de katıldı. Cengiz Sarıyer, Sendikal mücadelenin öneminden, Cumhuriyet’imizin kazanımlarından bahsetti. Ayrıca sendikamızın kuruluşundan itibaren her geçen gün üyelerinden aldığı güçle büyüdüğünü, laik, çağdaş, bilimsel eğitimin ne denli önemli olduğunun bugünlerde daha iyi anlaşıldığını ifade etti.

Eğitim-İş Çankırı Temsilcilik Başkanı Murat Şamasas, ”Sayın genel sekreterim, değerli üyelerimiz ve misafirlerimiz, sayın basın mensupları. Cumhuriyetimizin 98. ve sendikamız Eğitim-işin 16. yıldönümü nedeniyle bu buluşmayı organize etmiş bulunuyoruz. Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Ne mutlu Türküm diyene! diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98. yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Çağdaş, demokratik ve laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusunun birliği, beraberliği, mücadele azmi ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle, yokluklar içinde verilen bağımsızlık savaşının sonucunda kurulmuştur. Cumhuriyet’le birlikte hanedan egemenliği yerine halk egemenliği, teokrasinin yerine laiklik, dikta rejimi yerine de demokrasi uygulamaya konulmuştur. Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak bizler her türlü tehlikenin farkındayız. Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” sözlerinden aldığımız ilhamla yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Eğitim-İş olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, sizler nezdinde tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bir kez daha kutluyorum.” dedi.

17 Ekim 2005’te aydınlık bir Türkiye mücadelesine katkı sağlayacağı umuduyla can suyu verdiğimiz fidanımız Eğitim-İş, bugün serpildi ifadelerini kullanan Murat Şamasas, ”Eğitim emekçilerinin ve ülkede kalbi Cumhuriyet’ten, demokrasiden yana atan her kesiminin tepesinde koca bir çınara dönüştü. Bu bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. Mutlu ve gururluyuz çünkü bugün Eğitim-iş, ülkede Cumhuriyet’in kazanımlarını geri alma, demokrasiyi ülkede yeniden tesis etme, kimsesizlerin kimsesi olsun diye kurulmuş bu Cumhuriyet’te eğitimde hiçbir yavrumuzu kimsesiz bırakmama düşünü ören ve örgütleyen bir özne haline geldi. Bu kıymetli çatıya omuz vererek onu güçlendiren, sendikanın bir parçası olan veya olmasa da dostluğunu esirgemeyen herkese ve her kesime şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yeni yaşımızda siz üyelerimizin de desteğiyle daha da güçlü, daha da etkin ve daha da kararlı bir demokratik kitle örgütü olacağımıza tüm yüreğimizle inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 2738 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum