Çankırı Belediyesi İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesini Asfaltladı

3500 metrekarelik alanda Çankırı Belediyesi ve İl Özel İdare Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan asfalt çalışması tamamlandı.

Çankırı Belediyesi İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesini Asfaltladı
31 Ekim 2020 - 18:35 - Güncelleme: 31 Ekim 2020 - 22:11
Çankırı Belediyesi’nden Eğitime Destek

Çankırı Belediyesi’nin iş makineleri eğitime destek vermek için çalıştı. Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerin çamur ve tozdan kurtularak daha rahat hareket etmeleri amacı ile okul bahçesi asfaltlandı.

İsmet İnönü Ortaokulu bahçesinde bulunan atıl durumdaki binanın yıkımından sonra oluşan 3500 metrekarelik alanda Çankırı Belediyesi ve İl Özel İdare Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan asfalt çalışması tamamlandı.

Bitümü İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından karşılanırken plentimiks temel malzemesi (PMT) ile asfalt mıcır malzemesini ise Çankırı Belediyesi üstlendi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda toplam 500 ton PMT ve 650 ton asfalt kullanıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çocuklara daha iyi ortamlarda eğitim ve öğretim sağlama gayreti içerisinde olduklarını kaydetti.
 
Bu haber 2916 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    10 ay önce
    Büyük bir bölümü zaten asfalttı buranın.Hayırdır bu torpil neden acaba.Yalnız yıkılan yer yapılsa yetmiyormu idi.Yine de teşekkürler Belediye ve Özel İdareye.