Eldivan SHMYO Öğrencileri Empati Yaptılar

“Empati” adlı tiyatro oyunu 100. Yıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Eldivan SHMYO Öğrencileri Empati Yaptılar
20 Haziran 2022 - 22:00 - Güncelleme: 20 Haziran 2022 - 22:07
SHMYO Öğrencileri Empati Yaptılar

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı müfredatında yer alan Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında öğrenciler sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılığı arttırmak ve farkındalık oluşturmak için “Farkındalığa Işık Ol” projesini oluşturdular.

Proje kapsamında Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ve özel bireylerle hazırlanan “Empati” adlı tiyatro oyunu 100. Yıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Tiyatroya Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşleri Melike Ayaz Hanımefendi, ÇAKÜ Genel Sekreteri Sadık Yılmaz, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Proje Koordinatörü Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. İsmail Özcan Proje ve oyun hakkında bilgi verdi.

Özcan konuşmasında; “Bugün burada toplum olarak farklılıklarımızı hatırlamak ve farkındalığımızı arttırmak için önemli bir etkinliği gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu Tiyatro etkinliğinde öğrencilerimiz ve özel bireylerimiz, özel gereksinimli bireylerin yaşamış oldukları toplumsal sorunlara değinmişler, biraz da bizlerin empati kurmasına vesile olmuşlardır. Bu çalışmada emeği geçen proje grubu öğrencilerimin hepsine çok teşekkür ederim.“ dedi.

Konuşmanın ardından Öğrenciler ve gönüllüler tarafından oynanan “Empati”  tiyatro oyunu izleyenler tarafından büyük beğeni toplayarak uzun süre alkışlandı.

Oyun sonrası Çankırı Valisi Abdullah Ayaz öğrencileri tek tek tebrik ederek, “Çok güzel bir oyundu. Başta Proje Koordinatörü Öğr. Gör. İsmail Özcan olmak üzere emeği geçen tüm genç arkadaşlarımızı kutluyorum. Gençlerimiz hem keyifli bir akşam yaşattılar bize hem de çok önemli toplumsal mesajlar verdiler. Özel gereksinimli bireylerimiz için her ne kadar ülke olarak almış olduğumuz bir mesafe olsa da daha kat etmemiz gereken çok yol olduğunun farkındayız.

Önümüzde ki süreçte onların hayatın her alanına dahil olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Bu haber 535 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum