Esentepe Mahallesi Muhtarı, "Mahallemizi Karalamayın"

Elvan, “Çankırı halkından bazı kendini bilmezler mahallemizi karalamaya çalışmışlar. Şunu kimse unutmasın bu koronavirüsü bizim mahallemize Çankırı merkezden gelmiştir." dedi.

Esentepe Mahallesi Muhtarı, "Mahallemizi Karalamayın"
15 Mayıs 2020 - 15:24

“Mahallemizi Karalamayın”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 4 Mayıs 2020 Tarihinden itibaren karantina altına alınan Esentepe Mahallesine giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Elvan, yaptığı açıklamada bazı kesimlerin Çankırı’daki Koronavirüs’ün Esentepe Mahallesinden yayıldığı şeklinde açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi.

Elvan, “Çankırı halkından bazı kendini bilmezler mahallemizi karalamaya çalışmışlar. Şunu kimse unutmasın bu koronavirüsü bizim mahallemize Çankırı merkezden gelmiştir. Ama bizler Esentepe Mahallesi vatandaşları olarak Çankırı’da yaşayan hiçbir vatandaşımızı suçlamıyoruz.” Dedi.

Yazılı açıklama yapan muhtar Elvan, şunları kaydetti:

Esentepe Mahallesi olarak Korona virüsü sebebiyle 14 gün boyunca karantinaya alındığımız günden beri mahallemin muhtarı olarak vatandaşlarımızın her ihtiyacına yetişmek için elimden geleni yapmaya çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. İyi günde birlikte olduğumuz gibi böyle kötü günlerde daha çok birlik beraberlik olmamanızın gerektiğini düşünüyorum. Bu süreç mahallemin vatandaşlarının ne ihtiyacı varsa daha çok özenle dikkat ve hassasiyet ile çalıyorum. Bu süreçte yanımızda olan Valimize Belediye başkanımıza Emniyet müdürümüze ve emniyet görevlileri arkadaşlarımıza Esentepe Mahallesi halkı olarak çok teşekkür ediyoruz.

Lakin aynı ilin vatandaşı olduğumuz Çankırı hakkından bazı kendini bilmezler mahallemizi karalamaya çalışmışlar. Şunu kimse unutmasın bu Korona virüsü dünya ya Esentepe Mahallesinden yayımlamıştır.

Çin'den yayılmıştır. Ve bizim mahallemize de Çankırı merkezden gelmiştir. Ama bizler Esentepe Mahallesi vatandaşları olarak Çankırı da yaşayan hiç bir vatandaşımızı suçlamıyoruz. Böyle bir suçlama ile itham etmek saçmalık ve terbiyesizliktir. Esentepe Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızı küçümsemek kimsenin haddine değildir. Böyle bir şeye mahallemin muhtarı olarak asla izin vermem. Esentepe Mahallesi hem tarımsal ihtiyaçlar olarak olsun hem hayvansal ihtiyaçlar olarak olsun hem iş gücü olarak olsun Çankırı’mıza büyük emekler veren vatandaşlarız. Ayrıca seçim zamanlarında ilimize çok büyük etki eden bir mahalleyiz. Bu yüzden mahalle halkımı küçük görmeye çalışan hor görme çalışan kimler varsa aynaya bakıp ne kadar zavallı olduklarını görsünler. Bizler iliniz ilçesini vatanını milletini ayrıştırmadan seven insanlarız. Birliğin beraberliğin paylaşmanın mübarek olduğu güzel ramazan ayındayız.

Fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyelim.

Tüm Çankırı halkına hayırlı bereketli Ramazan dilerim.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Elvan
Mahalle Muhtarı Elvan
 

Bu haber 4752 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cankirili
    1 ay önce
    Millet biseyler diyorsa duyulanlar içindir mesela deniyor ki karantinaya alinilacagini öğrenen çoğu mahalle sakini şehir merkezlerindeki evlerine akin ettikleri doğru bir hareketmi değil bu yanlıştır sizin yanlışınız hasta olduğunu bildiği halde hastaneye gitmeyenler olduğunu duyduk doğru bir harektmi yanlış buda sizin yanlışınız arka taraftaki yolu kapatmışlar yandaki tarladan yol açmışlar resmen doğrumu buda sizlerin yanlısı bunlar duyulur görülürse böyle laflarda ortaya çıkar sayın muhtar siz önce çıkın bu lafların doğruluk yanlışlık oranını açıklayın çankırıdan o mahalleye geldiyse başka bi köyün adamı getirmedi gene o koyun adami götürdü ağzını bozanlara illaki cevabinizi vereceksiniz ama çoğu kişide boş konusmuyordur söylenenler doğruysa herkezin bakış açısı değişir.