İş ve İşçi Bulma Kurumundan Emekli Muzaffer Pekcan Vefat Etti

İlimiz sakinlerinden T.C. Ziraat Bankasında çalışan Aykut Pekcan, Abdullah Pekcan’ın babaları Muzaffer Pekcan hakka yürüdü.

İş ve İşçi Bulma Kurumundan Emekli Muzaffer Pekcan Vefat Etti
04 Ekim 2020 - 00:47 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 09:18

Pekcan Ailesinin Acı Günü

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Muzaffer Pekcan'ı da Kaybettik

İlimiz sakinlerinden T.C. Ziraat Bankasında çalışan Aykut Pekcan, Abdullah Pekcan’ın babaları, Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Caddesi, Fatih Apartmanı sakinlerimizden, İş ve İşçi Bulma Kurumundan emekli olan Muzaffer Pekcan kardeşimiz vefat etmiştir.

Cenazesi 04.10.2020 Pazar günü sabah saat 10:00 da mezarlıklar müdürlüğünde kılınacak cenaze namazından sonra Sarıbaba aile kabristanında toprağa verilecektir.

Çınarlarımız, Çankırı’mızın Değerleri Bir Bir Hakka Yürüyor.

Gün olmuyor ki korona virüsü aramızdan bir can almasın. Dün efendiliği ile her kesimin takdirini kazanmış Hasan Korkmaz’ı kaybetmiştik ve üzülmüştük. Bu gün iş adamı Sadullah Erdem ve TEK’den emekli Eldivan Topraklık Mahallesi sakinlerinden Mete Alıca Bey, şimdi gelen haberle ise İş ve İşçi Bulma Kurumundan emekli Muzaffer Pekcan ağabeyi kaybettik. Kahroluyoruz adeta.

Muzaffer Pekcan Türkiye şampiyonlukları yaşamış Ordu milli takımında yer almış başarılı bir boksör ve sporcuydu. Bileği ne kadar güçlüyse, yumrukları ne kadar sert ise kalbide bir o kadar yumuşaktı, efendiydi.

Boksu fiilen bıraktıktan sonra uzun bir süre antrönör olarak spora hizmet etti, yetiştirdiği öğrenciler milli takımlara kadar yükseldi ve uluslararası müsabakalarda dereceler aldı. Öğrencilerine sadece boksu öğretmez, düzgün insan olmayı ve imanlı olmayı da öğretirdi.

Son zamanlarda sporu tamamen bıraktı, vaktinin çoğunu Allaha iyi bir kul olmaya ayırdı. Korona mikrobu onunda yakasına yapışmıştı. Duyunca Muzaffer ağabey rakiplerini nasıl yendiyse bu mikrobu da yenecektir demiştik. Ama emir büyük yerden gelince razı olmaktan başka çaremiz kalmamıştı. Bugün son nefesini vermiş Muzaffer ağabey, dilinde zikirle elinde tesbihle. Mekânın cennet olsun Muzaffer Pekcan. Türk boksu ve Çankırı spor camiasının başı sağolsun. Muzaffer ağabeyimiz 1 yıl öncede muhterem eşini kaybetmişti.

Allah cc rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun İnşallah.
Beyaz tişortlu Muzaffer Pekcan hoca talebesi ile antrenmanda


Muzaffer Pekcan kazandığı bir müsabakada galip ilan edilirken
 


Bu haber 6689 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Dertli
  1 hafta önce
  Rabbim rahmeti ile muamele etsin ve bu insanların sayısını çoğaltsın, boşlukları doldurulsun İnşallah.
 • Erdal
  3 hafta önce
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah umrede oda arkadaşımdı :((
 • 18 li
  3 hafta önce
  Boks camiasının ve sevenlerinin başı sağ olsun. Değerli ağabeyimize Rabbim den rahmet ve merhameti ile muamele etmesini temenni ediyorum.
 • Abdullah
  3 hafta önce
  Rabbim rahmeti ile muamele eylesin inşallah. Ailesine, sevenlerine ve boks camiasına baş sağlığı diliyorum.