Tüm Çankırı Bu Olayı Konuşuyor

Çankırı’da şehir magandalarının bir genci dağa kaldırarak, ıssız bir bölgede çıkan tartışma sonrası da genç şahsı darp ederek hastanelik ettikleri haber bilgileri, “Günlük Emniyet, Jandarma Olay Bültenine” yansıdı.

Tüm Çankırı Bu Olayı Konuşuyor
24 Aralık 2021 - 22:11
M.Y., Uğradığı Şiddet ve Ağır Muamelelerle Hastanelik Edildiğini İfade Etti

Çankırı’da şehir magandalarının bir genci dağa kaldırarak, ıssız bir bölgede çıkan tartışma sonrası da genç şahsı darp ederek hastanelik ettikleri haber bilgileri, “Günlük Emniyet, Jandarma Olay Bültenine” yansıdı.

Edinilen bilgilere göre 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 19:30 - 20:00 sıralarında yaşanan olayda, şehir merkezinde yaşadığı bilgileri aktarılan A.E, isimli şahıs 3 arkadaşıyla birlikte kız arkadaşının eski sevgilisi M.Y'yi şehir merkezi dışında ıssız bir bölgede çıkan bir tartışma sonrası darp ederek hastanelik ettiği bilgileri paylaşıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü A.E, kız arkadaşı E.Y ve 3 kız arkadaşıyla buluşup ve mağdur M.Y'yi de alarak servis aracı ile şehir merkezinde dolaşarak bir süre sonra A.E'nin yeğenleri olduğu iddia edilen S.T, İ.E ve B.S'yi de guruba dahil ederek Yapraklı yolu güzergahından Sarıkaya köyü güzergahında ıssız bir noktaya doğru seyahat yaptıkları bilgileride bulunmakta.

A.E ile birlikte 8 kişilik grup arasında yapılan karşılıklı sohbet bir anda bilinmeyen sebeplerden dolayı tartışmaya dönüşerek olay mağdur M.Y üzerine yoğunlaşıyor. M.Y, kendisinden yapması istenilenleri yerine getirmesine karşın bir süre sonra başta A.E olmak üzere S.T ve İ.E'nin tokat, yumruk ve tekmeleriyle karşı karşıya kalıyor.

Çete, Hürriyeti Yoksun Bırakma, Darp, Kırık Jiletle Cilt Bozma!

Mağdur, M.Y., Bu Üzücü Olay İle Karşı Karşıya Gelmeseydi Askeri Birliğine Teslim Olacaktı

Olay sonrası M.Y'nin burnunun kırıldığı, yüzünde yoğun morluklar olduğu, kafasında ezilmeler ve ense kısmında jilet izlerinin tespit edildiği öğrenildi. Hastaneden darp mağduru M.Y'ye 6 aylık 'iş göremez' raporu verildiği ve evinde tedavi altında tutulduğu bildirildi.

Olayın Mağduru M.Y, Konuştu:

M.Y, “Bana yapılan şiddet sonucu yüzüm-gözüm kan içindeydi! Beni orada dağın başında bırakma niyetindeydiler. Daha sonra Çankırı'ya doğru hareket ettik. Bu arada yaptıklarından dolayı şikayetçi olmamam yönünde telkinde de bulunuyorlardı. Ben de 'Beni bu halde Çankırı'ya götürmeyin! Aileme durumu izah etmekte zorlanırım. Beni Yapraklı'ya bırakın! Orada birkaç gün kalır Çankırı'ya öyle dönerim dedim'. Onlar da beni gecenin saat 01:25'inde Yapraklı Belediyesi önüne bıraktılar. Sonra ben kendi imkanlarımla Çankırı Devlet Hastanesi'ne geldim. Burada yapılan tedavi sonrası evime döndüm.” İfadelerini kullandı.

Şikâyet Sonrası 8 Gözaltı; 3’ü Cezaevinde!

Mağdur M.Y'nin hastane çıkışı sonrası Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı şikayet sonucu A.E, arkadaşı E.Y, ve onun arkadaşı 3 kadın ile, S.T., İ.E ve B.S olmak üzere toplam 8 kişi polis tarafından Pazartesi günü gözaltına alındılar.

3 Tutuklama

20 Aralık 2021 Pazartesi gecesini emniyette sorgulama ile nezarette geçiren zanlılardan 2'si 21 Aralık 2021 Salı günü sabah serbest bırakılırken, 6 zanlı mahkemeye çıkartıldı. Mahkeme E.Y ve B.S'yi adli kontrolle serbest bırakırken, A.E, S.T ve İ.E hakkında tutuklama kararı vererek Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildiler.

Bu haber 16230 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum