Çankırı'dan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İçin En Anlamlı Mesajlar

ÇAKÜ Rektörlüğü, Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanlığı, Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanlığı, Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanlığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle mesaj yayınladılar.

Çankırı'dan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İçin  En Anlamlı Mesajlar
14 Temmuz 2020 - 20:14

ÇAKÜ Rektörlüğü 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı
Bundan dört yıl önce, milli irademize yapılan hain darbe girişimine karşı, tıpkı ecdadımızın İstiklal Mücadele’sinde yaptığı gibi, Türk Milleti'nin bağımsızlığına kastedenlere karşı nasıl bir cevap verdiğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduğumuz "15 Temmuz Demokrasi Zaferi’mizi kutluyor, gözünü kırpmadan vatanı için meydanlara koşarak şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum.


Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı İsmail Ayhan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temuz’dan Ders Çıkarmalıyız

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı İsmail AYHAN, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletimiz; devletimizin, bağımsızlığımızın ve demokrasimizin tehlikeye düştüğünü gördüğü anda her türlü siyasi ve ideolojik farklılığı bir tarafa bırakarak ortaya koyduğu azim ve irade ile tüm dünyaya gücünü ve kararlılığını bir kez daha göstermiştir.

Tarihimizin en büyük ihanetlerinden birine şahit olduğumuz alçak darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Vatandaşlarımızın temiz duygularından nemalanan, maneviyatını istismar eden, ülkemizin münafığı olarak yandaşlarına menfaat devşirip, adaleti, liyakati, ehliyeti ve hakkaniyeti ayaklar altına alan bir kesim, yıllarca her türlü ahlak dışı yolu kullanarak kendi mensuplarına ikbal ve istikbal sağladı.

Bir taraftan ülkemizin kaynaklarını pervasızca yandaşlarına kullandıran bu hainler, bir taraftan da toplumsal yapımızı dejenere etmek, tüm değerlerimizi yozlaştırmak istediler. Bu ihanet içinde elde ettikleriyle yetinmeyen bu güruh, 15 Temmuz 2016’da ülkemizin yönetimini gasp edip dış mihraklara peşkeş çekmek adına masum, silahsız, kendi vatandaşlarına namlusunu doğrulttu, ülkemizi kana ve teröre boğdu.
Ancak milletimizin birlik, beraberlik ve kararlılığı karşısında bozguna uğradı. 15 Temmuz 2016 günü milletimiz yalnızca bizden görünerek toplum içinde kendilerine yer edinen bu güruhu değil 100 yıl önce vatanımızı işgal eden ve bugün yine aynı emelle sınırlarımıza dayanmış olan dış güçleri de bir kere daha bertaraf etti.

Ancak her zaman ifade ettiğimiz üzere ülkemizi 15 Temmuz alçaklığına taşıyan süreç iyi görülüp, anlaşılmadan bu tehlikenin tam olarak bertaraf edilmesi mümkün değildir. FETÖ’nün yıllarca ülkemizdeki ehliyet, liyakat ve adalet sistemini tahrip ederek, değerlerimizi yavaş yavaş aşındırarak, insanları taraf olamaya zorlayarak, kendisinden olmayanı yok etmek üzerine kurguladığı planın, milletimizin bilinç altında, kamu kurum ve kuruluşlarında oluşturduğu tahribat mutlak surette görülmelidir.

2016’dan sonra çok daha açık bir şekilde gördük ki, vatanımız ve bulunduğumuz coğrafya tam olarak bir ateş çemberiyle kuşatılmış, küresel şer odakları yeni asırda yeni bir hesaplama peşine düşmüş durumdadır. Bizleri liyakatsizlik içinde çaresiz bırakmayı arzu edenler, kendi çevrelerine peşkeş çektikleri mevki ve makamları menfaatleri için kullanarak elimizi kolumuzu bağlamak, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milletimizle omuz omuza çarpışarak kurtardığı vatanımızı altın tepsi içinde bu güçlere sunup, bin yıllık hesabı kapatmak arzusundalar.

Bugün hala toplumumuzun münferit yerlerine gizlenmiş FETÖ artıkları, içlerindeki kini üstü örtülü bir biçimde kusmaya devam ediyorlar. Dışarıdan devletimize karşı yürütülen baskılar, içeride kamufle olmuş terör örgütü uzantıları eliyle hala destekleniyor. Millet ve devletçe uyanık olmak içimizdeki ayrık otlarını temizlemek zorundayız.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasının anahtarı milli birliğimizin muhafazası, milli birliğimizin anahtarı ise kamu başta olmak üzere her alanda adaletin tesis edilmesi, ehliyet, liyakat ve hakkaniyetin hâkim kılınmasındadır.

Terör örgütünün yıllar boyunca toplumumuz ve kamu kurum ve kuruluşları nezdinde açtığı yarayı sarmak, ayrılıkların, adam kayırmaların, torpillerin, haksızlıkların üzerini bir daha açılmamacasına kapatmak bugün yetkililerin üzerine düşen en büyük sorumluluktur.

Bu duygu ve düşünceler içinde tarih boyunca bu millet için can veren bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü” kutluyorum.


İsmail Ayhan=>Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı

Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanlığı Demokrasi Ve Birlik Günü Mesajı

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, 15 Temmuz fetö hain darbe girişiminin 4. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Bir ve beraber olarak milletçe yazdığımız o büyük destanın 4. yılına ulaştık. Bir olduğumuzda, dik durduğumuzda, en önemlisi de inandığımızda; düşman, ne Çanakkale'yi geçebilir ne de bir karış toprağımıza göz dikebilir! Çanakkale'de bize açıkça saldırarak mağlup olan düşmanlar, tarihler 2016 yılını gösterdiğinde ise içerideki kuklaları fetö ile yeniden üzerimize geldiler. Kendisini melek gibi gösteren Ebû Cehil'ler ve devletimizin kılcal damarlarına kadar bir irin gibi giren hain cehalet orduları tüm güçleriyle saldırdılar; ancak, yürekleri iman dolu olan milletimizin sert yumruğu ile karşılaştılar. Tarih boyunca Ebu Cehil'ler ve cehalet orduları bitmedi, bitmeyecek. Zalimler tükenmedi, tükenmeyecek. Şunu da unutmamak gerekir ki; Türk Milleti bu güne dek, Allah'tan başka hiç kimseye boyun eğmedi, eğmeyecek! 15 Temmuz fetö hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle, hayat mücadelesi veren tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum. Darbe girişiminde bulunan fetö'yü ise lanetliyorum."


Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci

Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanlığından Demokrasi Ve Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Cesaretle İhanete Karşı Koymanın, Direnişle Dirilişin Destanıdır

15 Temmuz 2016, ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin içimizden devşirdikleri hain kuklalar eliyle bağımsızlığımıza darbe vurmak, birliğimizi tarumar etmek, tarihsel misyonumuza son vermek için yaptığı kalkışmanın milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığı tarihî bir gündür.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devletin kılcal damarlarına sinsice sızarak milletin malı olan silahları millete doğrultmasının, meşru yönetimi saf dışı bırakarak ülkemizi efendilerine peşkeş çekme arzusunun, mazlumların son umudu, son kalesi Türkiye’nin varlığına kastetmesinin üzerinden dört yıl geçti.

15 Temmuz, hiçbir hak, hukuk ve ahlakta sınır tanımayan, çıkarları uğruna her şeyi göze alan FETÖ ihanet şebekesi; millî ve manevi değerlerimizi istismar ederek, dinî vecibelerimizi çıkar aracına dönüştürerek, milletin merhametini sömürerek, kökü dışarıda derin bağlantılarından aldığı talimatla büyük bir ihanete girişmiş, kendi milletine namlu doğrultmuş, kendi ülkesini işgale yeltenmiştir.

Hainler 35 uçakla millete ve kurumlarına bomba yağdırmış, 37 helikopterle masum insanlara yaylım ateşi açmış, 74’ü tank olmak üzere 246 zırhlı aracı vatandaşlarımızın üzerine sürmüş, 3 gemiyi muhtemel olaylar için hazır bekletmiş, 3 bin 992 otomatik tüfek kullanarak stratejik kurumlara saldırmış, direnen halkı kurşun yağmuruna tutmuştur. 251 vatanperver insanımız şehit, 2 bini aşkın kahramanımız gazi olmuştur.

Darbenin ilk başladığı saatlerde Genel Başkanımızın çağrısıyla bütün teşkilatımızla organize bir şekilde, kadın erkek, yaşlı genç milletimizle birlikte mevzide yerimizi alır gibi alanlara aktık; minarelerden okunan selalarla milletimizin varoluş kararlılığının coşkusu ve direnciyle tankın önüne yattık, namlulara göğsümüzü dayadık, hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapları bozduk. Yüzyıllardır bu topraklarda niçin var olduğumuzu dosta ve düşmana o gece bir kez daha gösterdik.

Dünyanın dört bir yanında masumların ve mazlumların duasını alırken, küresel odakların ve iş birlikçilerinin yüreklerine korku saldık. Dünyanın unuttuğumuzu sandığı tarihsel misyonumuza duygu olarak yeniden döndük, misyonumuza sahip çıktık, hiçbir denklemin bizi hiçe sayamayacağını şehitlerimizin kanı, gazilerimizin cesareti, milletimizin dirayetiyle ortaya koyduk.

Sendika olarak, özlük mücadelesini özgürlüğümüzden bağımsız düşünmedik. Emeğimizin hak ettiği değeri alacağı tek yerin vatanımız olduğunu hiç unutmadık. Alın terimizi de kanımızı da damlatacağımız tek yerin bu topraklar olduğu düşüncesinden hiçbir zaman sapmadık. Örgütlü olmanın hakkını vererek, üyemizi de ülkemizi de korumayı en büyük ödev ve görev belledik. Şehit düştük, gazi olduk ama ‘bekleyip görelim’ demedik; demokrasi nöbetlerinde de milletimizle kol kola olduk.

İnsan hakları ve özgürlükler söz konusu olduğunda kimseye söz söyletmeyen ikiyüzlü Batı’nın diline pelesenk ettiği kavramların sadece kendisi için geçerli olduğunu, başkalarını hep sömürge olarak gördüğünü, istila ve işgal için bu kavramları sinsice kullandığını, o gece darbeyi yaşayan ve püskürten milletimizin cesaretine karşı duyduğu kayıtsızlıktan bir kez daha anladık. Darbeyi ve darbecileri kınamadılar, kınayamadılar. Kendi başkentlerinde bir olay olduğunda topluca yürüyen ülke liderleri Türkiye için tek cümle bile kuramadılar. Tam tersine, darbecilerin elindeki kanı yıkamak için medyayı kullandılar.

15 Temmuz’da verilen mücadele bağımsızlığımızın destanıdır. 15 Temmuz’da, Çanakkale’de koyun koyuna yatan şehitlerimizin miras bıraktığı birlik ve beraberlik milletimizi tek bir gövdeye dönüştürmüş, istikbalin istiklalden geçtiği kayıtlara bir kez daha düşmüştür.

Eğitim-Bir-Sen olarak, tarihin hangi kesitinde, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. Bütün vesayet düzenlerini, milletin iradesine ipotek koyan anlayışları ve arayışları tartışmasız reddediyoruz. Milletimizin güçlü iradesiyle atlattığımız bu büyük badirelerden sonra yeni ufukları görmenin, yeni umutları menzil edinmenin vaktidir, diyoruz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin benliğinin bu tarihî bilinçle donanmasının, kimliğinin 15 Temmuz cesaretiyle neşvünema bulmasının geleceğimiz için en büyük tahkimat olduğuna inanıyor, tarihinden beslenmeyen bir neslin atide kaybolacağını düşünüyoruz. Eğitimin en önemli misyonlarından birinin de bu şuuru içselleştirecek işlere imza atmak, bireysel başarının yanı sıra toplumsal varoluşa da katkıda bulunacak; rekabet boyutuyla evrensel, ürettikleri boyutuyla yerel insan yetiştirmenin bu tehlikelere karşı en büyük barikat olduğuna inanıyoruz.

Hesapları kirli, elleri kanlı darbeci hainleri bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.


Ahmet Dönmez=>Memur Sen Çankırı İl Temsilcisi & Eğitim Bir Sen Şube Başkanı
 


Bu haber 2419 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum