Dünya Engelliler Günü Programı Büyük İlgi Gördü

Çankırı’da Dünya Engelliler Günü dolayısı ile düzenlenen programda sahne alan özel bireyler, dans ve tiyatro gösterileri ile vatandaşlardan büyük alkış topladı.

Dünya Engelliler Günü Programı Büyük İlgi Gördü
02 Aralık 2023 - 10:41 - Güncelleme: 02 Aralık 2023 - 10:54
Büyük İlgi

Çankırı'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen 'Engel Yok, Engelleme Var' programında engellilik konusu ele alındı. Programda engellilerin toplumsal hayata katılımı ve desteklenmesi vurgulandı.

Çankırı'da düzenlenen Dünya Engelliler Günü programında sahne alan özel bireyler, dans ve tiyatro gösterileriyle büyük alkış topladı. Programa Çankırı Valisi, İl Jandarma Komutanı ve çeşitli kurum müdürleri de katıldı.

Çankırı’da Dünya Engelliler Günü dolayısı ile düzenlenen programda sahne alan özel bireyler, dans ve tiyatro gösterileri ile vatandaşlardan büyük alkış topladı.

Çankırı'da Dünya Engelliler Günü çerçevesinde Çankırı Valiliği Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü tarafından düzenlen "Engel Yok Engelleme Var" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Programda sahne alan özel bireyler, dans gösterisi ve tiyatro oyunları davetlilerden büyük alkış aldı. Yetenekleri ile dikkat çeken özel bireylerin gösterisi vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, "Önce insan diyen, insanı eşrefi mahlukat olarak, yani var olanların en şereflisi olarak gören herkes, engelli kardeşlerimizin sorunlarıyla hemhal olmak, yakından ilgilenmek durumundadır" dedi.


Engellilerin engelini kaldıracak çalışmaları hayata geçirirken kalplerdeki, zihinlerdeki engelleri yıkacak toplumsal faaliyetlere de ağırlık verdiklerini anlatan Yıldırım, "Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde engellilerimizi de yalnız bırakmadık. Salgın sürecini fiziki ve ruhsal olarak en az etkiyle atlatmaları için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Devletimizin şefkat şemsiyesi altında toplumumuzun en dezavantajlı kesimlerine geniş yer açmaya çalıştık. Sosyal adaleti güçlendirme idealimize, yardım ve ihsan yerine hak temelli politikalarla ulaşmaya gayret ettik. Aynı zamanda hem Şabanözü hem Eldivan Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma merkezlerimizdeki engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımını da teşvik ettik. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha çok yer almaları, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Programa, Çankırı Valisi Mustfa Fırat Taşolar ve eşi Didem Taşolar, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Aile ve Sosyal İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, çeşitli kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 3014 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum