Esen'den Japon Fabrikasına Anlamlı Ziyaret

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yaptığı ziyarette fabrika faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Esen'den Japon Fabrikasına Anlamlı Ziyaret
24 Şubat 2021 - 19:30
Esen’den Japon Fabrikasına Anlamlı Ziyaret

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kentte istihdama katkı sunan iş yerlerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Japon Sumitomo Ruber Ako Lastik Fabrikası yetkililerini ziyaret etti.

Çankırı’nın en önemli yatırımlarından birisi olan fabrikanın çalışma, işleyiş ve istihdamına yönelik bilgi alan Başkan Esen, Çankırı ekonomisine sağlanan her katkının önemli olduğunu belirterek ortak yürütülebilecek çalışmalar için istişare etti.


Sumitomo Rubber AKO Industries Başkanı ve aynı zamanda CEO’su Toshihiko Komatsu ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yaptığı ziyarette fabrika faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Çankırı’da özellikle pandemi döneminde üretmeye, istihdam sağlamaya, satış yapmaya devam eden iş yerlerinin hem şehir hem de ülke için çok kıymetli olduğunun altını çizen Başkan Esen, "Zaman zaman fabrikalarımızı ziyaret ederek iş yeri sahiplerimize ve çalışanlarımıza manevi olarak destek sağlamaya çalışıyoruz.

Japon fabrikamız ile pandemi öncesinde ortak yürüttüğümüz sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz oldu. İnşallah bu süreçten sonra bu faaliyetlerimizi yine ortak akıl ile Çankırı adına arttırarak devam ettireceğiz. İlgilerinden dolayı fabrikamızın tüm yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.
Bu haber 1814 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper ince
    1 ay önce
    Kurumsallık olarak lastik fabrikası diğer fabrikalara örnek olması lazım. Çankırı'daki fabrikaların çoğu maaşı düzenli ödemez, işçinin emeğini kesmek ister. Japonlara helal olsun. Mesai bile ödüyor. Hiç aksatmıyor. Banka promosyonu da yattığı için geçen 7 bin lira civarı bir para yattı. Çankırı standartlarında çok iyi para. Ama paradan daha önemlisi bizim patronlara işveren nasıl olur dersi veriyor Japonlar. Prensip sahibi insanlar