Çankırı Valiliği Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu İle ilgili Olarak Kamuoyuna Duyuruda Bulundu

Çankırı Valiliği Duyurusunda, "İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda herhangi bir risk bulunmamakla birlikte aynı zamanda çalışmalarımız devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.

Çankırı Valiliği Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu İle ilgili Olarak Kamuoyuna Duyuruda Bulundu
29 Ocak 2020 - 17:19 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 - 19:31

Kamuoyuna Duyuru

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu İnternet Sitesinde ve İlimizde yayın yapan bazı internet haber sitelerinde, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılan bazı binalarımızla ilgili paylaşım ve haberler yapılmıştır.

Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ‘Yıkım Kararı Olan Eğitim Binaları Listesi’nde

Haberlerde sözü edilen Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanlığınca, tüm yurtta yürütülen depremsellik çalışmaları kapsamında, Bakanlığımızın 17.01.2020 tarihli yazısında, İlimiz Merkez Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunun da ‘Yıkım Kararı Olan Eğitim Binaları Listesi’nde yer almıştır.

Bu yazı doğrultusunda, çocuklarımızın okulda bulunmadığı yarıyıl tatilinde gerekli planlamalar yapılmış, 28.01.2020 tarihinde okulumuzun boşaltılmasına karar verilmiştir. 24.01.2020 tarihinde meydana gelen ve tüm yurtta büyük bir üzüntüye sebep olan Elazığ-Malatya depreminin Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunun taşınmasına yönelik alınan kararlarla bir ilgisi olmadığı gibi, bu konunun Sayın Valimizin başkanlığında gerçekleşen “deprem” konulu toplantıda ayrıca gündeme gelmediği de bilinmelidir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan planlamalar sonucunda Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulundaki 135 öğrencinin, İlimiz Merkez Mareşal Çakmak Ortaokulunda eğitime devam etmelerine karar verilmiştir. Bu karar alınırken, çocuklarımızın aynı yaş grubundaki öğrencilerle bir arada bulunması, derslik sayıları, akıllı tahta ve donanım durumları ile belirlenen okula ulaşımda herhangi bir sorun yaşamamaları gibi birçok parametre göz önünde bulundurulmuştur. Yıkımı Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunun yerine, Aksu Mahallesinde bulunan ve bir önceki dönemde yıkımı gerçekleştirilen eğitim tesisinin bulunduğu alana 24 derslikli bir okul binası yapılması Bakanlığımız yatırım programına alınmıştır.

Eski Hükümet Binası Yıkılacak

İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda herhangi bir risk bulunmamakla birlikte aynı zamanda çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca eski Hükümet Binası için de yıkım kararı alınmıştır. Tarihi Müze binasındaki hasarın tadilatı tamamlandıktan sonra eski Hükümet Binasının yıkımı gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Bu haber 4193 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum