Metin Ekizceli Belediye Meclis Üyeliği Koltuğuna Oturma Hakkı Kazandı

MHP’li Emrah Bahar ve Hasan Kertlez’in vefatlarından dolayı boşalan Çankırı Belediye Meclis üyeliği koltuğunu 15.ci sırada asil bulunan MHP’li Metin Ekizceli temsil edecek.

Metin Ekizceli Belediye Meclis Üyeliği Koltuğuna Oturma Hakkı Kazandı
03 Eylül 2021 - 10:04 - Güncelleme: 03 Eylül 2021 - 10:28
Esnaf Metin Ekizceli Belediye Meclis Üyeliği Koltuğuna Oturma Hakkı Kazandı

Yapılan Resmi Yazışmalar İlçe Seçim Kurulundan Mazbatasını Alacak

Bitki Baharatçı Esnaflarından Metin Ekizceli Vefat Eden Belediye Meclis Üyelerinden Boşalan Meclisteki Sandalye ye Oturma Hakkı Kazandı

MHP’li Emrah Bahar ve Hasan Kertlez’in vefatlarından dolayı boşalan Çankırı Belediye Meclis üyeliği koltuğunu 15.ci sırada asil bulunan MHP’li Metin Ekizceli temsil edecek.

Çankırı Milliyetçi Hareket Partisinde 3 dönem Merkez İlçe yönetiminde görev alan, 2019 yerel seçimlerinde gönül vermiş olduğu MHP Belediye Meclis üyeliğine aday olan ve asil listeye giren Metin Ekizceli, Çankırı Belediye Meclis üyeliğine getirildi.

MHP’li Esnaf Metin Ekizceli, “Kendisi gibi 2019 yerel seçimlerinde MHP Belediye Meclis üyeliğine aday olan ve asil listeye giren dava arkadaşları Emrah Bahar ve Hasan Kertlez’in vefatlarından dolayı derin üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Ekizceli, “Çok kıymetli dava arkadaşlarının hayatlarını kaybetmesi sonucu tüzük ve sıralamadaki yeri gereği Çankırı Belediye Meclis Üyeliği görevine getirildiğini söyleyerek Sayın Belediye Başkanım İsmail Hakkı Esen Bey ve tüm encümen arkadaşlarım ile hayırlı hizmetlere imza atarak şehrimize hizmete devam ederiz.” Dedi.

Çiçeği burnundaki MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ekizceli açıklamalarına şöyle devam etti: Amacım doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim güzel memlekettim Çankırı ve halkına öncelikle Sayın Belediye Başkanım İsmail Hakkı Esen, ekibi ve partim ile birlikte şehrime, şehrimin insanlarına hayırlı hizmet etmeyi borç bilirim, Allah yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Metin Ekizceli Kimdir?

24.08.1967 Çankırı merkez doğumlu, 3 çocuk babasıdır. 1982 yılından itibaren esnaflık yapmaktadır. Mesleği aktar ve baharatçılık olup yaren bitki baharat adlı işletmenin işletmeciliğini yapmaktadır. 20 yala yakın aktar ve baharat uzmanıdır. 1987 yılından bugüne Çankırı’mızla özdeşlemiş olan yaren kültürüne gönül vermiştir. İlk yıllarında sazen olarak başladığı yaran kültürüne çırak, kalfa, usta ve sonrasında yaren reisi olarak hizmet vermiş olan Ekizceli 2018 yılından itibaren yaran Büyükbaşağalığı yapmıştır.

Yaran Bitki Baharat Ticaret Unvanıyla şehir merkezinde esnaflığına devam eden Ekizceli’nin kendisine yeni görevinde üstün başarılar dileriz.

Bu haber 3167 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fikret GÖKTAŞ
  2 hafta önce
  Metin reisime hayırlı olsun. Hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Başarılar dilerim.
 • 957
  2 hafta önce
  HAYIRLI OLSUN. BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLERİM.