Çerkeş İlçemizden Günlük Olay Bültenleri

Issız bir meraya bırakılan yaklaşık 3 ton buğday köylüyü harekete geçerdi. Diğer ayrı bir olay da ise Çıkan Yangında 6 Bin Saman Balyası Yandı.

Çerkeş İlçemizden Günlük Olay Bültenleri
14 Eylül 2023 - 23:34 - Güncelleme: 14 Eylül 2023 - 23:39
Olay Bültenleri

1* 
Çerkeş’in Yalıözü Köyünde Esrarengiz Olay!

Çankırı’nın Çerkeş'in Yalıözü Köyünde daha önce benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Olayın hırsızlık mı yoksa yeri olmadığı için mi oraya bırakıldığı bilinmiyor.


Issız bir meraya bırakılan yaklaşık 3 ton buğday köylüyü harekete geçerdi. Alınan bilgiye göre Yalıözü köyünün ücra köşesine kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından yaklaşık 3 ton buğday bırakıldı. Yığıntıyı fark eden köylüler durumu Jandarma ekiplerine bildirdi.

Olay yerine Jandarma ekipleri gönderildi.

Yalıözü köyünden herhangi birinin buraya buğdayı bırakmadığı burada bulunan buğdayın başka yerden getirildiği bildirildi. Piyasa değeri yaklaşık 15 bin TL olan 3 ton buğdayın kim yada kimler tarafından ne amaçla bırakıldığı bilinmiyor.
Jandarma ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri inceleme başlattı.

2* Çerkeş’te Çıkan Yangında 6 Bin Saman Balyası Yandı

Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Türbaşı köyünde gece saatlerinde Mehmet U.’ya ait saman balyalarının olduğu alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangını görenlerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri yönlendirildi.

İtfaiye ekipleri ve iş makinelerinin çalışması sonucu yangın söndürüldü.

Yangında yaklaşık 6 bin saman balyasının küle döndüğü öğrenildi.

Çerkeş Kaymakamımız Emir Osman Bulgurlu ilçemiz Türbaşı Köyünde meydana gelen saman yangını dolayısıyla incelemelerde bulundu.

İlçemiz Türbaşı Köyünde 12.09.2023 günü saat:21.14 sıralarında  bir vatandaşımızın bahçesinde doğal nedenlerden kaynaklı saman balyası yangını meydana gelmiştir. Yangında 6000 adet saman balyası yanmış olup, herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir.

Yangın söndürme çalışmaları Çerkeş Belediyesine ait Üç (3) İtfaiye ekibi ve kepçe, Saçak Belediyesine ait Bir (1) itfaiye ekibi, Kurşunlu Belediyesine ait Bir (1) itfaiye ekibi, Çerkeş Orman İşletme Müdürlüğüne ait Bir (1) adet Arazöz ve Bir (1) adet kepçe, İl Özel İdaresine ait bir (1) adet greyder, Çerkeş Beton İşletmesine ait bir (1) adet lastikli loder, Demirkapılar İşletmesine ait bir (1) adet lastikli loder, Tank Yapıya ve Reis Hafriyata ait bir (1) adet lastikli ekskavatör, Perlit İnşaat Yapıya ait bir (1) adet kepçe ile yürütülmüştür.

Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu haber 3061 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum