Devlet Hastasına Sahip Çıktı (Özel Haber)

Çankırı’da yaşlılığa bağlı çeşitli rahatsızlıkları olan 81 yaşındaki Atiye Kargılı teyzemiz kalkamadığı, yürüyemediği için hastaneye gidemedi. Sıkıntılar, zorluklar yaşayan teyzemiz...devamını okuyunuz.

Devlet Hastasına Sahip Çıktı (Özel Haber)
07 Mayıs 2023 - 19:54
El Birligiyle Hastaya Sahip Çıkıldı

Arada sırada ilgileni olsada, kendi başına işlerini görmekte zorlanan, ilimiz merkez bir mahallede tekbaşına yaşayan, fakat çocukları gürbette, dışarılarda olan yaşlı Atiye Kargılı teyzemize, “www.haberci18.com İnternet medya yönetmeninin ihbarıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Çankırı Devlet Hastanesi yönetimi sahip çıktı.”

Göz Yaşlarımıza Hakim Olmadık

Çankırı’da yaşlılığa bağlı çeşitli rahatsızlıkları olan 81 yaşındaki Atiye Kargılı teyzemiz kalkamadığı, yürüyemediği için hastaneye gidemedi. Sıkıntılar, zorluklar yaşayan teyzemiz nereden bulduysa haber merkezimizin iletişim telefonu ile şahsımıza ulaşarak sorunlarını bildirdi. Oğlum Mustafa ben zor durumdayım; üç gündür aramadığın yer kalmadı, gelen, giden de olmadı, senden destek istiyorum, beni bu derten kurtar bilgileriyle apar topar konuyu yetkili müdüre ileterek harekete geçtik.

İhbarımız Anında Karşılık Gördü

Tedavisi için Çankırı Devlet Hastanesine getirilerek tedavisi sağlandı.

Çankırı’nın sesi, gözü, kulağı olan, leb demesini, leblebi demesinide bilen www.haberci18.com İnternet medya yönetmeni, acar gazateci Mustafa Çelik’in İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’yı cep telefonundan arayarak durumu ihbar etmesi üzerine İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’nın talimatı ile Atiye Kargılı teyzemizin evine giden 112 Acil Sevis Sağlık Çalışanları, evde sağlık hizmetleri ekipleri, verdiğimiz adres üzerine Atiye teyzemizin evine ulşarak burada Kargılı’yı muayene etti, pansumanını yaptı ve ilaçlarını verdi. Ayrıca, sürekli pansumanının yapılabilmesi, ilaçlarının tekrar düzenlenmesi ve tedavisi için Çankırı Devlet Hastanesine yatırılarak tedavisi sağlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Çankırı Devlet Hastanesi yönetimi, Mustafa Çelik’e açıklamada bulundu.

Yatağa bağımlı olan hastamızın ayaklarında yaraları mevcut. Onun için gereken pansumanlarını ve tıbbi işlemlerini yaptık. Kontrol amaçlı incelemek için kan değerlerini de aldık. Sağlık hizmetler anlamında yardımcı olabilmek için uzmanlarımızla görüştük. Ayaklarındaki yaralar içinde tedavisini sağlayacağız. Yaralarının toparlaması için evine gidip, gelip bugünden itibaren pansumanlarını yapmaya başlayacağız.” Dedi.

Hayır Dua Aldılar!

www.haberci18.com İnternet medya yönetmeni, acar gazateci Mustafa Çelik’in yapmış olduğu fedakarlık takdire şayandır. Bu ailenin yaşadıklarından kendi hayatımız adına büyük bir ders olmalıdır. Olayın bize bakan yönüyle sahip olduğumuz ama çoğu zaman farkında bile olmadığımız en büyük servetimiz olan sağlığımızın ne kadar değerli olduğunu farkına varmalıyız diyerek hastanın feryadına kulak veren Çelik mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı. Çankırı sahipsiz değil, bu şehri gözetleyen birisi var. Allah işini gücünü rast getirsin. Kendisini seviyoruz ve sıkı hayranları olarak takip ediyoruz. İyiki var.

www.haberci18.com İnternet Medyasından İl Sağlık Müdürlüğü ve Çankırı Devlet Hastanesi Yönetimine Açık Teşekkür

81 yaşındaki Atiye Kargılı teyzemiz için devletin kendilerine sunduğu tüm imkanları seferber eden İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’ya, Çankırı Devlet Hastanesi Yönetimine, 112 Acil Sevis Sağlık Çalışanları, Evde Sağlık Hizmetleri Ekiplerine, ihbarımızı değerlendirip sıkıntıyı ortadan kaldıran, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Allah hepsinden razı olsun İnşallah.

Bu haber 8277 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum