Çankırı MKE'nin Kırıkkale MKE Fabrikası'na Taşınacağı Söz Konusu Değildir

Çankırı MKE Silah Fabrikası hakkındaki “Bazı tezgahların Kırıkkale MKE Fabrikası’na taşınacağı, Çankırı’daki fabrikanın zamanla küçültülüp Kırıkkale’ye bağlanacağı” yönündeki...devamını okuyunuz.

Çankırı MKE'nin Kırıkkale MKE Fabrikası'na Taşınacağı Söz Konusu Değildir
02 Ocak 2021 - 18:31

Söz Konusu Değildir Denildi!

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, “Ankara’da MKE Kurumunun Çankırı’ya Karşı Olan Bakış Açısını Güzelleştirelim” ifadelerine yer verdi.

İlimizde yapılan çalışmalar ve Teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler verilen basın toplantısında 2020 yılı değerlendirildi, Çankırı MKE Kurumunu İlgilendiren Gelişmeler İle İlgili Sorumuzu da Sorduk.

Çankırı MKE Silah Fabrikası hakkındaki “Bazı tezgahların Kırıkkale MKE Fabrikası’na taşınacağı, Çankırı’daki fabrikanın zamanla küçültülüp Kırıkkale’ye bağlanacağı” yönündeki haberler konusunda sorulan soruya da “Dün buraya MKE Teknik Genel Müdür Yardımcısı Arel bey geldi, onunla beraber fabrikayı dolaştık, MKE’nin Türkiye genelinde 11 fabrikası var ve bu 11 fabrikanın içinde ciro yönünden birinci Çankırı MKE Silah Fabrikası. MKE’nin 2020 cirosu 3 milyar lira, bunun 550 milyon lirası Çankırı MKE Silah Fabrikası’na ait. Bunu gören insanlar altın yumurtlayan tavuğu keserler mi, Kırıkkale’de böyle bir alan var mı, böyle bir durum söz konusu değil arkadaşlar, bunların hepsi Ak Parti’ye zarar verebilme adına fabrika içerisinde uydurulan kirli paylaşımlardır.

Bunlar CHP ve Millet İttifakı zihniyetinin “Çamur at izi kalsın” yalan beyanlarıyla hayatlarını ikame etme standardının kendini bilmez üç beş densizin uygulamaya sokma çabasıdır, bunların hepsi beyhudedir. Tam tersine Sayın Genel Müdürümüzle görüştüğümde 2021 projelerinde daha fazla istihdam, daha fazla yatırım ve daha fazla üretim projeleri olduğunu söyledi. Gelin bu dedikodularla bu kardeşlerimizin Çankırı’ya bakış açılarını değiştirip küstürmeyelim, hem fabrikada çalışanlarımızın morallerini motivasyonlarını arttıralım hem de Ankara’da MKE kurumunun Çankırı’ya karşı olan bakışını daha da güzelleştirelim, projelerinin artmasını sağlayacak bir zemin hazırlayalım diyorum.” şeklinde cevap verdi.


Bu haber 3234 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    2 hafta önce
    Bizi bizden başkası yıkamaz demiştim ya. İşte benim tam da bahsettiğim budur. . Bir zamanlar Vehbi Koç Çankırı'ya ziyarete gelmiş. Çankırılıların ilgisinden oldukça memnun olmuş ve cio suna Çankırı'ya git görüş,bize yer göstersinler (Ford) otomobil fabrikasını Çankırı'ya kuralım demiş. Bizimkiler dere yatağının yanında geniş bir alanı göstermişler fakat arazi fiyatının oldukça üstünde bir fiyat istemişler. O sırada Kocaelini'nde de yer bakıyorlarmış ve araziyi fabrika kurulması karşılığı bedelsiz vermişler. Koç salak mı,tabi ki Fabrikayı Kocaeli'ndeki bu günkü yerinde hayata geçirmiş. Az menfaat için,çok gelecek olanı kaçırma hastalığı bizde bitmediği müddetçe daha çok bakarız kaçanların arkasından. Kimseye kızmayalım biz bunu hak ediyoruz ne yazık ki. Birilerinin konuştuğu fitneye hemen inanıp yayma hastalığı bizi bitiriyor farkında değiliz. Peygamberimiz ''Doğruluğundan emin olmadığınız duyduklarınızı anlatmanız bile size günah olarak yeter'' buyurmaktadır. Bilmem anlatabildim mi?