Çankırı Belediyesi Yol Ağını Büyütüyor

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Abdülhalik Renda Mahallesi Çayyolu Sokak’ta genişletilen yollarda sathi kaplama çalışmaları yapıyor.

Çankırı Belediyesi Yol Ağını Büyütüyor
13 Eylül 2020 - 09:56 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 11:29

Yol Ağını Büyütüyor

Çankırı Belediyesi, yeni yerleşim alanlarının yol ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını yürütüyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Abdülhalik Renda Mahallesi Çayyolu Sokak’ta genişletilen yollarda sathi kaplama çalışmaları yapıyor.

Belediye ekipleri, yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında; Abdülhalik Renda Mahallesi Çayyolu Sokak’ta yeni açılan yollarda yaptığı sathi kaplama çalışması ile yolları yenileyerek ulaşım için elverişli hale getiriyor.

9000 metrekarelik güzergâhta yapılan çalışmalar kapsamında 6 m’lik yol 20 m’ye çıkarıldı. Üst yapı çalışmalarında ise iki bin ton plentmiks-temel malzemesi kullanıldı. Bölgede bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne yol bağlantısı da gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yerleşime yeni açılan alanlarda rahat ve güvenli ulaşımı sağlamak, araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için yol genişletme ve sathi kaplama çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini kaydetti.


 

Bu haber 3376 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  4 ay önce
  Sathi kaplama yerine sıcak asfalt yapılması lazım. Köy yolları bile Özel İdare tarafından sıcak asfalt yapılıyor. Şehrin içine olur mu hiç. Bu yapılan yolların ömrü bir kaç yıllık sıcak asfalt en az 50 yıl dayanıyor. Yazık değil mi 2-3 yılda bir yol yapmaya.
 • isimsiz
  4 ay önce
  Asfalt şantiyesi belediyenin bunu yapsın bari başka bir yaptığı yok.