Yenimahalle'de Yol Genişletme ve Dere Islah Çalışması Başladı

Bademlik Deresi ıslah çalışmaları kapsamında ise 420 metre uzunluğunda kapalı menfez ve açık kanal yapılacak.

Yenimahalle'de Yol Genişletme ve Dere Islah Çalışması Başladı
02 Temmuz 2021 - 00:43 - Güncelleme: 02 Temmuz 2021 - 00:48
Islah Çalışması Başladı

Çankırı Belediyesi, Yenimahalle Yunus Emre Caddesi’nde yol genişletme çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında bölgede bulunan Bademlik Deresi de ıslah edilecek.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yerleşime yeni açılan alanları imar planına uygun hale getirmek için başlattığı yol genişletme çalışmaları kapsamında Yunus Emre Caddesi’nin tamamını 7,5 metreden 15 metreye çıkartacak. Yolun tamamlanması ile birlikte bölgedeki trafik akışı da rahatlayacak. Bademlik Deresi ıslah çalışmaları kapsamında ise 420 metre uzunluğunda kapalı menfez ve açık kanal yapılacak.

Bu haber 1545 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  2 ay önce
  Hayırdır Belediyenin mazotu mu bitti, yoksa kasada para kalmadı da benzinciler parasız yakıt vermeyiz mi diyorlar. Birinin başına bir iş gelirse belediye sorumlu olduğunu biliyordur herhalde. İşe başlamak değil,devam edip bitirmek esas olandır. Unutmayın mahalle sakini olarak takip ediyoruz. İmamoğlu gibi açılan yeri yapamayınca beton dökmeyin de sakın. Kolay gelsin.
 • Çankırı 18
  2 ay önce
  Evet yapım çalışması başlandı ama şuan öylece kaldı gelen giden devam eden yok çoluk çocuk düşse bilmiyorum sorumlusu kim olur parkın dibinde çalışma ama hiç bir önlem yok bu hafta gelip devam eden yok heryer olduğu gibi duruyor yetkili bulmakta zor parkın dibinde olması olması Önlemsiz bir şekilde Kalması çok kötü biran önce önlem alınması gerekir ve bitirilmesi lazım...