Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Başladı

43 ilden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı şampiyonaya Çankırı ev sahipliği yapıyor.

Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Başladı
29 Ocak 2020 - 20:08 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 - 21:44

Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Başladı

“Çankırı'dan müsabakalara 12 sporcumuz katılıyor"

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen, 43 ilden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı şampiyonaya Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel YAZICI, İl Jandarma Komutan V. İsmet KARTAL, Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Abdülkadir ÇELİK, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mehmet GENÇ, daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Müsabakalar, seyircilerin selamlanmasından sonra Elazığ’da gerçekleşen depremde hayatlarını kaybeden Vatandaşlarımız ve Şehitlerimiz anısına yapılan saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşasında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık AK, şampiyonaya katılan sporcuları Çankırı'da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Müsabakalar boyunca sporcuların yanında olduklarını belirten AK, "Bu turnuvanın en güzel şekilde gerçekleşmesini sağlamak, sizleri en güzel şekilde ağırlamak ve ilimizi en güzel şekilde tanıtmak bizim görevimizdir." ifadelerini kullandı.

Akabinde Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mehmet GENÇ, Elazığ'da meydana gelen ve Malatya ile çevre illeri de etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi. Genç, organizasyona katılan sporculara başarı temennisinde bulundu.

Çankırı olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını, Organizasyonun Çankırı'da yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini dile getiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN "Şampiyonadaki her sporcuya ayrı ayrı başarılar diliyorum. Türkiye şampiyonluğunun yanında bu salondan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları da çıkacağına inancım tamdır. İnşallah Çankırı size şans getirir, dünyada sesimizi duyurmaya vesile olur. Müsabaka sonuçları ne olursa olsun şehrimizin sizin hafızasında güzel anılar bırakmasını temenni ediyorum." Şeklinde konuştu.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından ilk müsabakanın gong zilini Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ çaldı.
Şampiyona, 2 Şubat Pazar günü gerçekleşecek olan final maçları ile sona erecek.
 

Bu haber 1357 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum