Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut İçin Veda Yemeği Verildi

Çorlu 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığına atanan Çankırı İl Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut için veda yemeği verildi.

Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut İçin Veda Yemeği Verildi
27 Ağustos 2019 - 07:53

Yolun Açık Olsun Savaşan İnsan

 

28. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Kara Kuvvetlerinde tümgeneralliğe 4. sıradan terfi etmişti. Ahmet Kurumahmut, Çankırı’ya atanmış olmasına karşın buradaki görev süresinin neredeyse tamamını terörle mücadele bölgelerinden Silopi’de zırhlı birliklerin operasyonlarına komuta ederek geçirdi. Kurumahmut’un terörle mücadele bölgesindeki başarısı, terfiyi de beraberinde getirdi.

 

Yüksek Askeri Şura kararıyla Tuğgenerallikten Tümgeneralliğe terfi eden daha sonra da 21 Ağustos 2019 tarih ve 2019/284 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çorlu 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığına atanan Çankırı İl Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut için veda yemeği verildi.

 

Yemeğe Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve eşi Hanımefendi Seval Aktaş, Kurumahmut’un yerine Çankırı İl Garnizon Komutanlığına yeni atanan Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve İl Emniyet Müdür Vekili Yüksel Yazıcı eşleriyle birlikte katıldılar.

 

Yemeğin ardından Valimiz Aktaş ve protokol mensupları Kurumahmut’a çeşitli hediyeler takdim ettiler. Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çorlu’ya atanan Tümgeneral Ahmet Kurumahmut’a İlimizde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 


Bu haber 3935 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum