Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Basınıyla Buluştu

Aktaş, "Halkımızın bilgilendirilmesi açısından güzel işler yapılıyor. Biz de yaptığımız işler konusunda basınımızı yanımızda görmek istiyoruz." dedi

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Basınıyla Buluştu
10 Ocak 2020 - 13:04 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 20:02

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da faaliyet gösteren gazete ve internet haber sitesi temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahveci Hacıbaba’da, bu gün gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan Valimiz Aktaş, basın mensuplarıyla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kahvaltı programına Valimiz Aktaş’ın yanı sıra Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız katıldı.

Çalışan Gazeteciler Günü ile İdareciler Günü’nün 10 Ocak’ta yani aynı gün olduğuna dikkat çeken Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, “Bu iki özel gün çok isabetli bir şekilde bir araya gelmiş. Çünkü Türkiye’de kamu yöneticiliği yapan idareciler olarak bizler varız aynı zamanda önemli bir kamu görevi ifade eden gazetecilerimiz var. Bir idareci olarak söylüyorum; gazeteciler, basın mensupları olmaz ise idareciler kendilerini dengelemekte zorlanabilir. Gazeteciler bu anlamda çok önemli birer dengeleyicilerdir.

Herkesin görevini doğru ve ahlaki bir şekilde yapması lazım. İdareciler de gazeteciler de görevlerini etik ve toplumun değerleriyle barışık, adil, şeffaf bir şekilde yapmalıdır. Bu anlamda Çankırı’da ufak tefek bir iki istisna dışında genel olarak bütün basın mensuplarımızla birlikte çalışıyoruz.

Halkımızın bilgilendirilmesi açısından güzel işler yapılıyor. Biz de yaptığımız işler konusunda basınımızı yanımızda görmek istiyoruz. Mümkün olduğu ölçüde basınımızı bilgilendiriliyoruz. Bu itibarla sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Asli unsurumuz Çankırı halkımız. Halkımıza da huzurlu ve mutlu bir hayat temenni ediyorum. Çankırı’mız buna layık. Türkiye’de devletine bağlı, huzur içerisinde yaşayan, saygın ve geleneksel bir kültüre sahip bir ilimiz. Sizin de aracılığınızla bütün Çankırı halkımıza saygı ve selamlarımı iletiyorum” diye konuştu.

Aktaş; konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Değerli basın mensupları

Bugün 10 Ocak. 10 Ocak ise Çalışan Gazeteciler Günü. Bu gün dolayısıyla düzenlediğimiz kahvaltılı basın toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Bu vesileyle burada bulunan ve mazeretleri sebebiyle aramızda bulunamayan Çankırı'da görev yapan bütün basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.

Haber alma hakkının tecellisine vesile olan Mahalli basın, her il için olduğu kadar Çankırı için de önemlidir. Biz de bu önemi bilerek her zaman basınımızın haber alma hakkına saygılı ve yardımcı olduk. Bundan böyle de aynı anlayış içerisinde olacağız. Sizler mesai mefhumu gözetmeksizin Kamu hizmetleri ile vatandaşın arasında köprü vazifesi gördünüz. Bizim yaptıklarımızı halka, halkın sesini de biz idarecilere ulaştırdınız. Göreve geldiğimiz günden bu yana siz basın mensuplarımızla her vesileyle bir arada olduk. Resmi program ve etkinlikler dışında da kapımızı her zaman sizlere açık tuttuk. 2019 yılında, kamu idaresi ile emniyet ve asayiş yönünden başarılı ve huzurlu bir yıl geçirdik. Yatırmalarımızın tamamına yakını bir aksamaya uğramadan programlandığı biçimde gerçekleşti. Bu vesileyle kamu idaresindeki tüm çalışma arkadaşlarıma ve yatırımların gerçekleşmesinde emeği olan teknik personel ve müteahhitlerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca kamu idaresi ile yatırımlarımızın her aşamasında ilgi ve desteğini bizden esirgemeyen milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisi'nin Başkan ve üyeleri ile tüm siyasi parti mensuplarına ve sivil toplum kuruluşlarına bilhassa teşekkür ederim. 2020 yılının kamu idaresinde başarılı, emniyet ve asayiş yönünden huzurlu ve yatırımlarla dolu bir yıl olacağını, 2019 yılından daha başarılı geçmesi için daha çok mesai ve gayret sarf edeceğimizi huzurunuzda taahhüt ve beyan ediyorum.

Konuşmanın ardından Valimiz Aktaş, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı programı toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.
 


Bu haber 2594 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum