Kore Gazisi Hüseyin Medeni Vefat Etti

Kore Gazisi Hüseyin Medeni 1931 yılında Çankırı ili, Kızılırmak ilçesi, Tımarlı köyünde doğmuştur.

Kore Gazisi Hüseyin Medeni Vefat Etti
28 Aralık 2019 - 11:42 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 20:13

Medeni Ailesinin Acı Günü

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Kore Harbine katılarak Gazilik şerefine nail olan Kore Gazisi Hüseyin Medeni 1931 yılında Çankırı ili, Kızılırmak ilçesi, Tımarlı köyünde doğmuştur. Kore Harbine 4’üncü Türk Tugayı ile katılmıştır. Gazimizin 3 kız, 5 erkek olmak üzere 8 çocuğu olmuştur.

Tımarlı köyünde çiftçilikle uğraşan Kore Gazimiz Hüseyin Medeni yaşlılığa bağlı sebeplerden ötürü (Kalp Krizi geçirmesi) sonucu 26 Aralık 2019 Perşembe günü tedavi gördüğü Çankırı Devlet Hastanesinde aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiştir.

Çankırı Kızılırmak ilçesi, Tımarlı köyü sakinlerinden Muttalip, Sami Medeni’nin babaları, Kore Gazisi Hüseyin Medeni vefat etmiştir.

Cenazesi 27 Aralık 2019 Cuma günü İkindi namazına müteakip Kızılırmak Tımarlı köyünde toprağa verildi.
Güzel insan Allah seni nur içinde yatırsın.

Merhum Hüseyin Medeni ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Medeni ailesine, yakınlarına, sevenlerine, eş, dostlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.

Mekânı cennet olsun, gül bahçeleri ile dolsun. Âmin.Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş geçtiğimiz yıl gazimiz Hüseyin Medeni ağabeyimizi hastanede ziyaret etmişti.
 

Bu haber 2649 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yüksel TEKE
    1 ay önce
    Maalesef bir Ulu Çınardaha göçtü bu fani Dünyadan.Kore'de Görev yapn Türk Tuğayının Kahraman bir Askeriymiş, Hüseyin Amca... Cenabı Allah Rahmediyle Muamele eder İnşallah... İnşAllah Gaziye yakışır bir ugurlama töreni yapılmıştır...