"Bir Lokma da Gazze'ye" Programı Çok Yoğun İlgi Gördü!

Çankırı İl Müftüsü Mehmet Şahin; Filistin Halkının yaşadığı sıkıntılı süreci anlatarak bu süreçte çorbada bizim de tuzumuz olsun diye...devamını okuyunuz

"Bir Lokma da Gazze'ye" Programı Çok Yoğun İlgi Gördü!
12 Aralık 2023 - 10:58 - Güncelleme: 12 Aralık 2023 - 11:04
Yoğun İlgi

Çankırı Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çankırı Şubesi Kadın Kolları’nın birlikte düzenlediği ‘’Bir Lokma da Gazze’ye’’ isimli ‘Hayır Kahvaltısı ve Konferans’ programı çok büyük bir katılımla gerçekleşti.

Tüm geliri Filistin’deki mazlumların ihtiyaçları için kullanılacak olan programın açılış konuşmasını yapan Çankırı İl Müftüsü Mehmet Şahin; Filistin Halkının yaşadığı sıkıntılı süreci anlatarak bu süreçte çorbada bizim de tuzumuz olsun diye böyle bir program düzenlediklerini ve Çankırı halkının çok yoğun bir ilgisi ile karşılaşmaktan son derece memnun olduğunu dile getirdi. Programın hazırlanması ve uygulanması aşamasında emeği geçen TDV Kadın, Aile ve çocuk Hizmetleri Müdürü ve beraberindekilere, Müftülük personellerine, TDV Çankır Şubesi Kadın Kollarına, katılımlarından dolayı Vali M. Fırat Taşolar’ın eşi Didem Taşolar başta olmak üzere değerli protokol eşlerine ve yarenler diyarı Çankırı’nın duyarlılık gösteren tüm hanımefendilerine, emek veren herkese çok teşekkür etti.

Programın konferans bölümünde ise Türkiye Diyanet Vakfı Kadın, Aile ve Çocuk Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe tarafından sunum yapıldı. Sunumunda Filistin halkına yapılan maddi yardımların ve manevi desteğin öneminden bahsederek, herkesin yapabileceği görev ve sorumluluklar olduğunu ifade etti. Çankırı’nın yardımsever halkına da gösterdikleri yoğun ilgi ve desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Program Filistin’deki kardeşlerimiz için okunan dualarla tamamlandı. Programın ardından Türkiye Diyanet Vakfından gelen heyet Çankırı Taş Mescidi de ziyaret ettiler.

Bu haber 3331 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum