Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan Çankırı Basını İle Bir Araya Geldi

Şabanözü ilçe Belediye Başkanı Faik Özcan, çalışan gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gününü kutladı ve Belediyenin faaliyetlerini anlattı.

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan Çankırı Basını İle Bir Araya Geldi
22 Ocak 2021 - 22:41 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 09:15
Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, çalışan gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gününü kutladı ve Belediyenin faaliyetlerini anlattı.

Başkan Faik Özcan Belediye meclis üyeleri kademeleriyle birlikte basın mensupları ile bir araya geldi. Buluşmaya Belediye meclis üyeleri Ali Kurt, Ahmet Kolsuz, Yeliz Çetinkaya, Mehmet Tuğrul, Mustafa Arslan, İlyas Bulduk, Ahmet Onay ve Erdoğan Akdoğan katıldı.

İlçe genelinde çalışmalarına aralıksız devam eden, Adalet ve Kalkınma Partili Belediye Başkanı Faik Özcan göreve geldiği günden beri tüm enerjisini ilçe ve insanları için harcadığını söyledi.

Özcan Yaptıkları Hizmetleri Ve Geliştirdikleri Projeleri Basınla Paylaştı

Belediye Başkanı Faik Özcan, başkanlık süresince yaptığı, yapacağı projeleri 1,5 saat süren sunumla basın mensuplarıyla paylaştı.

Özcan "Bugün bizim hesap günümüz, bizim hesap verme, sizin hesap sorma gününüz.” İfadeleriyle sözlerine başladı.

Yolumuz hizmet yolu, sevdamız Şabanözü

Özcan, “Şabanözü'müzü vizyon projelerimizle geleceğe taşıyacağız. AK Parti belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir. Bugün itibarı ile; borçlarını ödeyen, ekonomik olarak güçlü, mali yapısı sağlam belediye haline geldik. Yaptığımız her proje; ilçemizin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tutuyor’’ dedi.

Şabanözü’nü Çankırı’nın parlayan yıldızı yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Özcan; "İlçemizi Anadolu’nun en yaşanabilir ilçsi yapmak için her alanda proje üretiyoruz. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tutuyor. Bu saatten sonra tek derdim, ekibimle beraber kendimi tamamen saha çalışmalarına, ilçemin hayrına faydalı olacak hayırlı yatırım işlerine vermek dedi. Sosyal, kültürel, çevre ve temizlik, altyapı, yol, su, kanalizasyon alanlarında büyük ve önemli adımlar attık. İlçemizin bütün ihtiyaçlarını karşılayarak yeni projelerle de ilçemizi gelecek güzel günlere hazırlamaya devam edeceğiz. Çoğu orman alanı olan yerleri mesire alanı olarak Şabanözü’ne kazandırdıklarını da ifade eden Özcan, Ak Parti’nin 18 yıldır iktidarda kalan ilk parti olduğunu, AK Parti’nin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibiyle halka yakın, halka hizmet eden bir parti olduğunu ve gücünü halktan aldığını söyleyerek saygı ve sevgilerini sundu.

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, Devletin ödenekleri çerçevesinde yatırımların sürdüğünü aktararak, Şabanözü ilçesinde de çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Sağlıktan, yola, her alanda büyük yatırımlar yapılıyor ve bunları yakından takip ediyoruz. Dünya hızla değişiyor. Bizde bu değişimler karşısında çalışmalarımıza yön veriyor, çıkan yeni sorunları ve ihtiyaçları Milletvekillerimizle, Valimizle, Kaymakamımızla gidermeye çalışıyoruz. 

Yaptığımız bu faaliyet sunum toplantıları bizler için çok önemli. Sizlerin fikirlerinize çok önem veriyoruz. Hepimizin ortak amacı bu ilçeye hizmet etmek. Ortak akılla yapılan işlerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum’’ dedi.


OSB hakkında genel bir bilgilendirme yapan Özcan, Üreten ve istihdam sağlayan kuruluşlara sahip olmak hem Çankırı, hem de ilçemizi sevindiriyor. Şabanözü ilçesinde bölge ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan fabrikalarımız sayesinde işsizlik sorunu olmayan tek ilçe özelliğine sahibiz diyebiliriz.

Çankırı'da Şabanözü İlçe Belediye Başkanı Faik Özcan, makam aracını ilçe sakinlerinin şehir içi ve dışındaki işleri için vatandaşın hizmetine sundu.

Belediye Başkanı Özcan, Makamında yaptığı açıklamada, makam aracını ilçe sakinlerinin şehir içi ve dışındaki işleri için şoförüyle birlikte hizmete sunduklarını açıkladı. Özcan, açıklamasında, "Bu makamlar emanettir, beytülmaldir. Kıymetli hemşehrilerim, makam aracımızı sizlerin hizmetine sunduk. Şabanözü'müzde aracı olmayan, imkanı olmayan vatandaşlarımızın şehir dışında acil işlerinde, hastane ve benzeri yerler için makam aracımız ilçe sakinleri için tahsis edilmiştir. Sizlerin teveccühü, desteği ve gayreti ile gönül diliyle konuşup gönülden işler yapmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Bugüne kadar birçok vatandaşın araç hizmetinden yararlandığını belirten Özcan, "Genelde hastane işi, acil işler ve cenaze işleri için talep oluyor. Vatandaşlarımız da bunu suiistimal etmiyor. Allah razı olsun hepsinden. Ağırlık olarak şehir dışı için kullanılıyor." dedi.

Özcan, “Bugün görev suremiz içerisinde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projelerimiz ile ilgili ulusal ve yerel basın mensuplarımıza bir sunum yaptık. Daha sonra ilimiz yerel basın mensupları ile sorulu cevaplı toplantıda bir araya geldik. Gece gündüz demeden halkı doğru bilgiye ulaştırmak için çalışan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, Şabanözü̈ Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyorum.” Dedi.


Başkanın konuşmasının ardından basın mensuplarının soruları yine başkan tarafından cevaplandı ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sonlandırıldı.

Not: Soru cevaplı bölümlerimizi yayına hazırlayarak özel başlıklar altında kamuoyuna sunulacaktır.

Bu haber 4136 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum