Yiğit Sina Dede Gencecik Yaşta Vefat Etti

Çankırı Yapraklı ilçesi Kirliakça köyü sakinlerinden merhum Tahsin Dede, Yapraklı Kavak Köyü sakinlerinden Hasan Hemiray’ın torunları, Hamdi Dede, Yurdanur Dede Demiray’ın oğulları Yiğit Sina Dede vefat etmiştir.

Yiğit Sina Dede Gencecik Yaşta Vefat Etti
18 Eylül 2021 - 22:43 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 09:30
Yiğit Sina Dede'yi Son Yolculuğuna Uğurladık

Çankırı olarak yıkıldık.. Genç kardeşimizin vefatına çok üzüldük.

Vefat Ve Başsağlığı

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır"

Dede Ailesinin Acı Günü


Çankırı Merkez Kabut köyü sakinlerinden merhum Tahsin Dede, Yapraklı Kavak Köyü sakinlerinden Hasan Hemiray’ın torunları, Aksu Mahallesi sakinlerinden İsmail Demiray'ın yeğeni, Kirliakça köyü eşrafından Hamdi Dede, Yurdanur Dede Demiray’ın oğulları 2006 doğumlu Yiğit Sina Dede vefat etmiştir.

Babası Hamdi Dede ile Cuma namazına giderken aniden rahatsızlaşan 15 yaşında olan genç kardeşimiz Yiğit Sina Dede tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti, hakka yürüdü.

Cenazesi 18.09.2021 Cumartesi günü Saat 15:00 da Çankırı Mezarlıklar Müdürlüğü önünde kılınan cenaze namazı ardından alınarak Çankırı Sarıbaba aile mezarlığında toprağa verildi.

Yiğit Sina Dede kardeşimizin geçtiğimiz haftalarda Covid-19 ile yüzleştiği, karantina süresini tamamladığı, durumunun iyi olduğu fakat bilinmeyen bir rahatsızlıktan dolayı camii yolunda fenalaşarak 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanlarımızca Ankara Özel Başkent Hastanesine intikal ettirildiği bilgileri paylaşıldı.

Cenazesi Ankara'dan Çankırı'ya Getirildi


Aramızdan ayrılan merhum Yiğit Sina Dede kardeşimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı, sabır diliyoruz. Rabbim geride kalanlarına sabır İhsan eylesin, mekânı cennet olsun. İnşallah. Amin.

Bu haber 13252 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • 18 li
  4 hafta önce
  Bir dostumun torununu yitirmenin hüznünü yaşıyorum. Tesellimiz abdestli olarak Allah'ın huzuruna giderken şehit olmasıdır inşallah. Rabbim rahmeti ile muamele etsin. Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabrı cemil diliyorum.
 • Yusuf Erim
  1 ay önce
  Çok erken veda ettik bir birimize iyi ki senin gibi birisi ile dost oldum. Şuan yanımızda olamasan bile biliyoruz ki bizi bir yerlerden izliyor ve duyuyorsun, kalbimizdesin, ışıklar içinde uyu kardeşim.
 • Ali Kuru
  1 ay önce
  Mahallemizin sokağımızın çocuğu oğlumun arkadaşı Rabbim rahmetine mazhar eylesin inşallah abdestiyle cuma günü camiye giderken Hakka yürüdü inşallah aikesine şefaatçi olacaktır.
 • CANAN yanartaş
  1 ay önce
  Başınız sağ olsun. Çok üzüldüm. Kendisi aşı olmuş muydu?
 • Serkan coşar
  1 ay önce
  Allah mekanını cennet eylesin ailesine sabırlar versin inşallah
 • İsmail ATAKUL
  1 ay önce
  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah. Yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.
 • Niyazi Kansu
  1 ay önce
  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine ve yakınlarının başı sağ olsun.