Ömer Topuz Güreş Salonu Eski Günlerine Dönecek

Ömer Topuz’un adını taşıyan bir salonun kapalı kalması da oldukça üzücü bir durumdu.

Ömer Topuz Güreş Salonu Eski Günlerine Dönecek
10 Haziran 2020 - 22:11 - Güncelleme: 11 Haziran 2020 - 10:17

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ömer Topuz Güreş Salonu’nda tadilata başlandı.

Yaklaşık olarak 2,5 yıldır kapalı olarak bekletilen Atatürk Stadyumu açık tribün altında yer alan Ömer Topuz Güreş Salonu bakım onarım çalışmalarının ardından tekrar Çankırı güreş camiasının hizmetine sunulacak.

Göreve geldiği günden bu yana tesisler bazında yeni proje ve bakım onarım çalışmalarına ağırlık veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak “Çankırılı güreşçilere uzun senelerdir hizmet veren Ömer Topuz Güreş Salonu, yağmur sularının içeriye sızmasıyla ilgili bir problem yüzünden yaklaşık olarak 2,5 yıldır atıl bir şekilde kaderine terk edilmiş durumdaydı.

Salon içinde ve dışında baştan aşağıya genel bir bakım onarım yapacağız. Bu salonumuz ilimizin merkezinde olması nedeniyle güreşçilerimize daha iyi hizmet verecektir. Ayrıca Çankırı’mızın önemli şampiyonlarından merhum Ömer Topuz’un adını taşıyan bir salonun kapalı kalması da oldukça üzücü bir durumdu. Nice şampiyon pehlivanların yetişmesi temennisi ile güreş camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


 
 

Bu haber 11632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  5 ay önce
  Güreş diyarında güreşi kapatmak, deniz olan yerde balık tutmayı yasaklamak gibi bir şey olur herhalde. Bu yanlıştan dönen idarecileri tebrik eder başarılar dileriz.
 • Dertli
  5 ay önce
  Yıllarca güreşçi diyarı bildiğimiz Çankırı'mızda güreş salonunu kapatmak hangi akla ve mantığa sığar anlaşılır gibi değil hakikaten. Seyfettin Karadeniz nasıl sessiz kalıyor bu işe yoksa onunda mı sesini kestiler. Hadi hocam kurtul şu köprüden ve at üstündeki rakibi ve tuş et. Çankırı güreşi sana emanet.
 • Abdullah
  5 ay önce
  Yahu o salon Çankırı gibi güreş sevdalısı bir ilde hiç kapatılır mı? Kim kapattı ise tuş olsun inşallah. Helal olsun yeni yönetim yeniden canlandırıyor.Hadi bakalım pehlivanlar yeniden uyanışa geçin bakalım.