Kepenkler Kapandı Ama Gönüller Hep Açık Kaldı

Taş, "Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hoş olmayan büyük izler bırakıyor." dedi.

Kepenkler Kapandı Ama Gönüller Hep Açık Kaldı
09 Mart 2021 - 10:13
Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necati Taş Korona Virüs Salgını ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Başkan Taş açıklamasından şunları ifade etti: Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hoş olmayan büyük izler bırakıyor.

Birçoğumuz yakınlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. Bazılarımız yasaklar dolayısıyla ekmek kapılarımızı kapatmak zorunda kaldık. Dünyada ve Ülkemizde bu salgından yara almayanımız, etkilenmeyenimiz neredeyse kalmadı. Kimimiz maddi, kimimiz manevi, birçoğumuzda her ikisinin kaybını yaşadık.

Salgın nedeniyle bir araya gelemesek de, kucaklaşamasak da, yaran kültürünün de etkisiyle insanlarımızın dayanışma içinde olması, birbirine sahip çıkması, acılarımızı azaltırken ayakta kalmamızı sağladı. Kepenkler kapandı ama gönüller hep açık kaldı.

Şükürler olsun alınan tedbirler salgının azalmasını, beraberinde tekrar işyerlerinin açılması, kısmen normal yaşama dönülmesini sağladı.

Salgınla mücadele tedbirlerine eskisinden daha çok riayet ederek normal yaşam şartlarının devamlı olmasını sağlamalıyız. Ayrıca eskisinden daha çok yarenlik etme vaktidir. Esnafımızın süratle ayağa kalkması, içinde bulundukları zorlukları aşması için bir yemeğimizi lokanta yemeli, kahvelerde, kıraathanelerde çay içmeli, kafecilerimizide unutmamalıyız. İmkanlarımız ölçüsünde yerli esnafımızdan alışveriş yaparak yaralarımızı sarmalıyız.


Salgın sebebiyle hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, tedavi sürecinde olanlara acil şifalar ve tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dilerim.


Bu haber 16164 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum