Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye Rica Ediyoruz

Sizlere güveniyorum, şu mübarek günde işçi kardeşlerimize çifte bayram yaptırın istiyoruz. Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye selam, dua ve saygılarımla.

Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye Rica Ediyoruz
12 Haziran 2024 - 01:00 - Güncelleme: 12 Haziran 2024 - 13:07
Rica Ediyoruz Lütfen Grevi Sonlandırın..

Çankırı’da bulunan Türkiye’nin en büyük lastik üretimi yapan firmaları arasında yer alan Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması ile Petrol-İş Sendikası arasında 5 aydır devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Sendikanın aldığı karar ile fabrikada çalışan binlerce işçi üretimi durdurarak greve başladı. Grevin 14. gününde işçiler ve sendika üyeleri fabrika kapısında gece gündüz bekleyerek haklarını almak için mücadele veriyor.

Siyasi, medyatik ve renkli kişiliği ile Çankırı’da birçok başarılı çalışmanın altına imza atan, kendiside işçi emeklisi olan, Çankırı’nın sesi, gözü kulağı durumunda bulunan www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Haber sitesinde yaptığı açıklamada, işçilerin toplu iş sözleşmesi ile ilgili eylem ortaya koymasının en doğal hakları olduğunu belirterek ülke ve Çankırı sorunları konusunda hukuka saygılı bir şekilde düşüncelerini ifade edebileceklerini
söyledi.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Yalvarıyorum Çankırı’da Hayat Normale Dönsün”

Çelik, 1992 yılında geçiçi işçi olarak Köy Hizmetlerine işçi olarak başladığını, 2000 yılına kadar mevsimlik işiçi olarak çalıştığını, kadro alasıya kadarda yılmadan, kopmadan Köy Hizmetlerinde geçici işçi olarak çalışmaya devam ettiğini, 9 ay çalışıp, 3 ay boşta kaldıklarını, zor şartlarda 9 aylık maaşla, 3 ay boşluk zaman diliminde evini geçindirdiğini, çocuklarına bakarak süt, mama, yiyecek aladığını onları büyüttüğünü, kira, elektirik, su vb. gibi harcamaları ödediğini, işçi haklarının ne olduğunu iyi bildiğinin altını çizdi.

Büyük Firmalarımız Olarak Sizlere Rica Ediyorum; Sizler İçinde, İşçilerimiz İçin de Haykırıyorum Çankırının Geleceği Önemli!

Çelik, "Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak büyük firmalarsınız. Sizden ricam, bu uyarı eylemlerini ciddiye alın, aklınızı başınıza alın.
Lütfen bu eylemi, grevi desteklemeyin. Buna gerek yok. Grev doğru, iyi bir yöntem değil. Bunu bırakın rica ediyorum. Derhal greve son verin. Anlaşarak İşçilerin haklarını verin. İşçi emeklisi olarak ta bu durum bizim yüreğimizi parçalıyor. Grevi sonlandırarak bu desteğinizi büyük bir ödül olarak görüyorum. İşçilerin toplu iş sözleşmesi benim için, Çankırı için, Türkiye'nin geleceği için çok önemli" dedi.

Mustafa Çelik kardeşiniz emekli oldu diye kendinizi yalnız sanmayın. "Biz emeğin temsilcileriyiz" diyerek konuşmasına devam eden emekli işçi Mustafa Çelik, "Bizler emeğimizi satarak ekmeğimizi kazanıyoruz. En kutsal hazinemiz, emeğimiz" dedi. 
Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş de çalışan işçi kardeşlerimizde emeklerinin karşılığını istemektedirler. 

Her iki tarafında 
Allah yar ve yardımcısı olsun. Bu sorunu uzatmadan çözüme kavuşturalım. Sizlere güveniyorum, şu mübarek günde işçi kardeşlerimize çifte bayram yaptırın istiyoruz. Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye selam, dua ve saygılarımla.

Bu haber 9206 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Çavuş Macar
  3 hafta önce
  Petlasa devredin gidin bu ülkeden
 • @Cesur
  4 hafta önce
  cesur adamsın vesselam. Topraklarımız zorla işğal altında, evlatlarımıza baskı var. Helal olsun sana be haberci18.com haber yapabildiğiniz için.
 • Çalışanlar
  1 ay önce
  Greve çıkıldı diye bayram ikramiyesini bile vermeyen insafsız bir işverenden bahsediyoruz. 1 gram hakkım varsada Zehir Zıkkım olsun.
 • Ali
  1 ay önce
  Hayırlısıyla bir an önce anlaşılır İnşallah.
 • Halk
  1 ay önce
  Maalesef ki beşik teki masum günahsız bebeklerin rızkı kesildi sendikanın kötüsü çadır beklermiş.