AKP İl Başkanı Abdulkadir Çelik'ten MHP İl Başkanı Hasan Çakır'a Sert Yanıt!

Çelik, “Bu söylemler cumhur ittifakına aykırı söylemlerdir. Bu sözleri kabul etmiyoruz, aynen il başkanına iade ediyoruz.” dedi.

AKP İl Başkanı Abdulkadir Çelik'ten MHP İl Başkanı Hasan Çakır'a Sert Yanıt!
04 Şubat 2020 - 14:04

Çakır’a Sert Yanıt!

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, MHP İl Başkanı Hasan Çakır’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı sert bir dille eleştirdi. Çelik, “Bu söylemler cumhur ittifakına aykırı söylemlerdir. Bu sözleri kabul etmiyoruz, aynen il başkanına iade ediyoruz.” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında dün halk günü buluşmasının ardından basın toplantısı gerçekleştirildi. Çelik burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. MHP İl Başkanı Hasan Çakır’ın sosyal medya üzerinden “Çankırı'da MHP Gümbür Gümbür Geliyor!...” başlığıyla yaptığı açıklamasına yanıt veren AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Bu konuya dün vakıf olduk. Oradaki ithamlar bizi ilgilendirmiyor. Kendi iç meseleleri.

Biz birer il başkanıyız. Cumhur ittifakına tabi il başkanlarıyız.

Konuşmalarımızda dikkatli olmalıyız. Söylemlerin cumhur ittifakına uygun olması gerekiyor. Bu söylemler, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin ülkemiz için kurduğu cumhur ittifakına aykırı bir söylem. Bu beyanlar MHP’nin değil, il başkanının kendi düşüncelerini kastediyordur. Bu sözleri kabul etmiyoruz, aynen il başkanına iade ediyoruz.” dedi.

Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MHP yerelde iktidarda. Onlardan, kendi belediyeleri neler yapacak, neleri söz verip de yerine getiremedikleri, yapmadıkları konularıyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz. Biz sorumlular olarak basınımızın karşısındayız. Öncelikli olarak verilen sözlerin yerine getirilmesi, kendi icraatlarını takibi yönünde sayın il başkanına tavsiyede bulunuyoruz. Güç birliğinin yerel de de olmasını temenni ediyoruz.”  
 

Bu haber 7951 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Abdullah
  4 ay önce
  Yıllarca İlkokul çocukları ile uğraşmaktan ufku daralmış Hasan Hocanın. Olayları ya okuyamıyor ya da kasıt var. Bir kere Cumhur İttifakı vardı hani nerede. AK Partinin desteklediği her yerde MHP belediyeleri aldı. MHP ise AK Partinin açık önde olduğu illerde Ak Partiye destek vereceğine çeşitli dümenlerle elinden Belediyeleri aldı. Aldı da ne yaptı eline yüzüne bulaştırıyorlar. Bunun bir daha ki seçimi de var. İftira ile dedikodu ile ne kadar sürecek bakalım saltanatınız.
 • vatandas riza
  5 ay önce
  Devlet hastanesinden benim bildiğim bir esnafın 700 bin TL alacağı var. Esnaf 1 yıldır gıdasını veriyor hastanenin. Oradaki mali işlere bakan şahıslar esnafın batması için uğraşıyor. Parasını ödeme yapmıyorlar. Bunu dile getirmenizi bekliyorum.
 • Abbas Ustaoğlu
  5 ay önce
  MHP'yi sevmesem de sırf yolunu bulanlar; yolundan çıksın diye oyumu MHP'ye verdim. Hasan Çakır başkan yayımladığı yazıda herhangi bir parti adı telaffuz etmemiş. Durduk yere Başkanın paylaşımını siz üstünüze alınmışsınız. Ne diyelim yarası olan gocunur.