Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olay Bültenleri

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızdan vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattından bilgi ve gördüklerini bildirmelerini bekliyoruz.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olay Bültenleri
27 Ocak 2021 - 18:58
Basın Bülteni

Olay-1

Parada Sahtecilik olayları tüm dünyada merkez bankalarının ve kolluk güçlerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu olmakla, ilimiz genelinde Parada Sahtecilik suçunu önlemek, devletimizin vergi kaybının engellenmesi ve terör örgütlerine finans sağlayan suç örgütlerinin tespit edilmesi amacıyla Narkotik ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerimizin koordineli analiz ve saha çalışmaları sonucunda; 22.01.2020 Cuma günü Saat:03.30 sıralarında İstanbul ilinden Çankırı iline geldiği tespit edilerek durdurulan araç içerisindeki D.K., ve Y.Ç., ile bu şahıslarla hareket eden O.T., isimli şahıslar üzerinde yapılan kontrollerde 154 adet aynı seri numaralı 100 TL’lik banknotlar halinde toplamda 15.400,00 TL değerinde sahte banknotlar piyasaya sürülmeden ele geçirilerek mahkeme kararı gereği el konulmuş olup, şüpheli şahıslar hakkında Parada Sahtecilik-TCK 197 suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

Sahtecilikle mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çakırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte para olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Olay-2

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde; NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 23.01.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde K.T. isimli şahıstan 1,17 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce K.T. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Olay-3

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 21.01.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde U.D. isimli şahıstan 8 adet Sentetik Hap maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce U.D. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Olay-4

6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu gereği marka, coğrafi işaret, tasarım, patent, faydalı model ile geleneksel ürün adlarına ilişkin hakların korunması ve bu suret ile teknolojik, ekonomik ve sosyal ilerlemeye katkı sağlamaktır. Hukuka aykırı şekilde üretilen ürünleri, başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle satışa arz etmek veya satma teşebbüsünde bulunan iş yerlerine yönelik gelen şikayet dilekçesi ve savcılık talimatına istinaden, Çankırı Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan saha çalışmaları, denetim ve kontrollerde; Güvenlik Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas ürün satan Çankırı Merkezde 3 (üç) iş yerinde yapılan kontrollerde, Yves Saint Laurent - Balenciaga – Beşiktaş Jimlastik Kulübü Derneğ I- Chanel  markalara ait toplam 26 (yirmialtı) adet ürün ele geçirilmiş, bu ürünleri satışa sunanlar hakkında 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Sınai Mülkiyet Kanunu gereği  marka, coğrafi işaret, tasarım, patent haklarının korunması ekonominin ve teknolojinin gelişmesi Çankırı ilimiz sakinlerinin almış oldukları ürünlerin taklit veya sahte olmaması için Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü olarak çalışmalar devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bu haber 1768 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum