Çankırı Devlet Hastanesinde Taciz İddiası

Liyakatten ziyade adamcılığın ön planda olduğu hastanede...devamını okuyunuz.

Çankırı Devlet Hastanesinde Taciz İddiası
04 Mart 2023 - 19:08 - Güncelleme: 04 Mart 2023 - 22:04
İddia Yargıya Taşındı

Çankırı Devlet Hastanesinde nöbetçi memurlukta görevli hastane personeli H.C.’nin bir hasta yakını bayana tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezimizin edindiği bilgilere göre; nöbetçi memurlukta görevli olan H.C. geçtiğimiz hafta Cuma günü Saat: 01.30 sularında gece nöbetinde ameliyathanelerin olduğu katta bir bayana elle, sözlü ve fiziki sarkıntılık da bulunduğu iddia edildi. Bayanın ailesine haber vermesi üzerine kocası B.Ç. ile hastaneye gelen yakınları nöbetçi memurlukta görevli, H.C’yi darp etti. Güvenlik görevlilerinin araya girmesi ile kavga büyümeden önlenirken hasta yakınları H.C’den şikâyetçi oldu. Hakkında idari soruşturma da açıldığı konuşulan H.Ç.’nin 2 ay rapor aldığı, ilerleyen günlerde ise açığa alınmasının an meselesi olduğu, olay sırasında alkollü olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Sendikal vesayetçilerin yönettiği hastanede, başta idari birimler olmak üzere birim sorumlulukları çoğunlukla Sağlık Sen üyesi olmayan kimseye verilmiyor.

Liyakatten ziyade adamcılığın ön planda olduğu hastanede, gazetecilerin acil servisin zemin kaplamalarının parçalanmış halini haber yapması sonrasında, vatandaşların olumsuzlukları belgeleyememesi için kamera çekiminin yasak olduğu tabelalar konulmuştu.

Susmayacağız; Doğruları yazmaya devam edeceğiz. Bizim kamu kuruluşlarla hiç bir proplemimiz yoktur. Ama; Sağlıkta dönen fırıldakları saklamaya tahammülümüz kalmadığı gibi.... bu memlekette kimin nasıl adım attığını takip etmek, kamuoyuna duyurmak asil görevimizdir. Bu böyle biline. Hakkımızda asılsız dava açanlar, gerçekleri yansıtmayan savunmalarıyla yargıyı baskı altına alarak ceza almamızı isteyenler bunun hesabını versin...

Bu haber 14328 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Olay gerçek ise bir kamera kaydı vs bir kanıt var ise bırakın memurluğa devam etmeyi tutuklanarak ceza evine gönderilmesi lazım. Acaba savcılık harekete geçti mi ?
 • Polat
  1 yıl önce
  Zaten Çankırı devlet Hastanesi'nde hasta mahremiyeti diyilen birşey yok yıllardır ameliyat hanelere önüne gelen hasta bakıcı temizlikçi vs hastalar ameliyat esnasında bile giriyor orda oturuyor ve izliyorlar hastanın üzeri açık orası burası gözüküyor falan kimsenin umrunda değil bunu ben 3yil önce yaşadım ve vicdanen çok rahatsızlık duyuyorum kaç yıl oldu aklıma geldikçe kendimi suçlu yorum inş biraz kendilerine çeki düzen verirler pekte sanmıyorum burayı yönetmenlerden ALLAH sorsun edep kalmamış ille edep ille edep
 • 18 li
  1 yıl önce
  Bu olayın eğitimsizlikle yani okul eğitimi ile bir alakası yoktur. Ancak aile ve ahlak ve en önemlisi dini eğitim eksizliği var. Bir insan haram olan bir içkiyi kullanırsa şuur baştan gider ve ne yaptığını bilemez hale gelebilir. Şarhoşluk sırasında içindeki gizli duygular şeytanın da vesvesesi ile açığa çıkar taciz,tecavüz,hırsızlık ve cinayete kadar giden dinimizin haram kıldığı tüm kabahatleri işleyebilir. Alkollü diye yani, sarhoş diye yıllarca bu tipler hep mahkemelerde aklı başında değil diye ceza indirimi almışlardır. Oysa alkol alan kişi ne yapacağını bilmiyorsa bunu içmeden düşünmeli ve yaptığı her türlü suçtan ağırlaştırılarak ceza almasının daha uygun olacağını düşünmelidir.Aksi halde birine taciz ya da tecavüz niyeti olanın içki içip bunu bahane ederek bu aşağılık işi yapmaya kalkmadığını kim nereden bilecek.
 • Mustafa Duymaz
  1 yıl önce
  Dini eğitim eksikliği demeyin kardeşim. Ülkemizde fazlasıyla dini eğitim var ve ülkenin hali ortada. Eksik olan erdem, şeref, namus, liyakat,onur…
 • sağlıkcı
  1 yıl önce
  o şahıs hastane müdürü ve yardımcısı N.A 'ın koruması altındaydı o yüzden bu kadar şımarıklık. Ayrıca açılan soruşturmayıda S.B.H müdürüne vermişler al birini vur ötekine bu iştende bir şey çıkmaz unutturular .
 • Sağlıkçı
  1 yıl önce
  Kesinlikle katılıyorum …liyakatten uzak adam kayırmanın zirvede yaşandığı yer hastane
 • Ahmet korkmaz
  1 yıl önce
  O zaman herkes kendi adaletini sağlar.
 • Murat fincancı
  1 yıl önce
  Bu durumların temel nedeni eğitimsizlik. Eğitimi adaleti bitirdiler ülkeyi ve gençliği yozlaştırdılar. Bazıları kurumları babasının çiftliği zannediyor. Sendikalar kişisel çıkar gruplarına dönüşmüş durumda. Atatürk gibi bir lider çıksa da kökünü kazısa şu namussuz haysiyetsiz liyakatsiz tayfanın ne var.
 • yavuz
  1 yıl önce
  5 yıllık devlet memuruyum eğitimsizlikle alakası yok hatta eğitimi artanın vicdanı azalıyor
 • Çankırılı
  1 yıl önce
  İyi ki bu durumda da sağlık çalışanlarına sözlü, fiziksel şiddet uygulanamaz dememişler inşallah hak ettiği cezayı alır ahlaksız herif.
 • Halk
  1 yıl önce
  Hasta azarlamanın meşru olduğu bu hastanede inşallah tacizlerde meşru hale dönüşerek üzeri kapatılmaz inşallah yakın zamanda halkın seçtiği vekillerin sendikadan yana değil halktan yana olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum.