Şüpheli Çankırı Hükümet Konağı Mescidinde Kılık Kıyafet Değiştirirken Yakalandı

Şahıs üzerinde yapılan kaba üst aramasında ; 20 gram 2 adet altın bilezik, 2 adet altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet altın saat ve nakit 6000 TL nakit para bulunmuş...devamını okuyunuz.

Şüpheli Çankırı Hükümet Konağı Mescidinde Kılık Kıyafet Değiştirirken Yakalandı
17 Mart 2020 - 20:15

Çankırı’da evlenme vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kadın, kaçmak için kılık değiştirirken yakalandı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

10/03/2020 günü saat 16:00 sıralarında Evlenme Vaadi ile Dolandırıcılık konusuyla ilgili ihbar, Asayiş Şube Müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınmış; H.K. (25) isimli erkek bir şahsın; 20 gram 2 adet altın bilezik, 2 adet altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet altın saat ve 6000 TL nakit para karşılığında, doğu illerinden gelme, kapalı giyimli, pardösülü ve 25/30 yaşlarında G.Ş. isimli bayan bir şahıs tarafından Evlendirmek Vaadi ile Dolandırıldığı anlaşılması üzerine; ivedilikle harekete geçilerek, idaremiz dâhilinde bulunan KGYS incelemesi ve çevrede bulunan duyarlı vatandaşlardan temin edilen bilgiler koordineli ve gizli olarak değerlendirilmeye alındığında;

Şüpheli G.Ş. isimli bayan şahsın; Yeni Hükümet Konağında saklanıyor olabileceği kuvvetle muhtemel hale gelmesi üzerine Hükümet Konağına Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı Yankesicilik/Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri ivedilikle sevk edilmiş; Hükümet Konağı çevresi ve içerisinde gerekli araştırmalar  yapıldığında; Hükümet Konağı Bayan Mescid bölümü içerisinde başı açık, üzerinde tişört ve pantolon bulunan, 25/30 yaşlarında, görünüş itibari ile doğu kökenli bayan bir şahsa rastlanılmış, bayan şahsa nereli olduğu sorulduğunda bayan şahsın tereddüt içerisinde ve panik halde cümleler kurmasından mütevellit bayan şahıs Asayiş Şube Müdürlüğümüze detaylı inceleme için davet edilmiş, bayan şahıs bunun üzerine Yankesicilik/Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekiplerimize karşı saldırgan tutum ve davranışlar sergilemesinden dolayı bayan şahsın müşteki H.K.’yi Evlenme Vaadi ile Dolandıran şüpheli şahıs olabileceği makul şüphe oluşturması üzerine bayan şahıs hakkında gerekli değerlendirilmeler yapılmak üzere bayan şahıs gözlem altına alınmış, şahsın yapılan sorgulamasında G.Ş. isimli bayan olduğu, şahsın 28 yaşında Gaziantep doğumlu; fakat Şanlıurfa ilinde yaşamakta olduğu anlaşılmış, şahsın yapılan kaba üst aramasında ; 20 gram 2 adet altın bilezik, 2 adet altın küpe, 2 adet altın yüzük, 1 adet altın saat ve nakit 6000TL nakit para bulunmuş, bu malzemelerin Müşteki H.K.’dan dolandırılan malzemelerle aynı olduğu görülmesi üzerine G.Ş. hakkında gerekli adli işlemler yapılmak üzere şahıs gözaltına alınmış ve gerekli tahkikata başlanılmış, şahsın üzerinden elde edilen malzemeler müşteki H.K.’ye eksiksiz olarak teslim edilerek H.K.’nin maddi mağduriyeti giderilmiştir.

Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde,
vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, Vatandaş & Kolluk uyumlu çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 

Bu haber 6698 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum